Obecnie 368 forumowiczów jest online
Obecnie 368 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nakładka Analytics. Odmowa dostępu. Błąd 20010

Student ✭

Witam,

Mam problem z nakładką Analytics. Na kilku stronach gdzie zwykle to działało bez problemu dzisiaj widzę komunikat:

"Odmowa dostępu. Spróbuj ponownie uruchomić nakładkę Analytics na stronę z raportu.[Error: 20010]".

Czy to jakiś chwilowy pad tej funkcji? Też tak macie? 

Pozdrawiam, Ł.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Nakładka Analytics. Odmowa dostępu. Błąd 20010

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Hej,

Na wstepie rekomenduje usunac cache/cookies i sprawdzic czy to rozwiaze problem.
Jesli jednak problem bedzie nadal wystepowal przejrzyj te strone: https://support.google.com/analytics/answer/2559761?hl=pl.

W 90% przypadkow okazuje sie, ze problem stanowi niewlasciwie wskazany w ustawieniach uslugi/widoku danych protokol HTTP/HTTPS.

Student ✭
Hej,

Ten artykuł już czytałem zanim tu napisałem. 90% stron jakie mam w panelu mają HTTP. I wszystkie wyrzucają mi ten sam błąd dzisiaj, bo wcześniej raczej wszystko działało ok. Choć nie włączam tej nakładki jakoś często, ale dzisiaj akurat chciałem coś pokazać Klientowi bo tabelki do niego nie przemawiały...Emotikon: Mrugający No i taka historia mi się przydarzyła.

Co do cache to sprawdzałem też tą nakładkę na zupełnie czystej przeglądarce. Błąd ten sam. Pewnie to kolejna złośliwość rzeczy martwych. Wezmę ją na przetrzymanie i zobaczę za jakiś czas...Emotikon: Mrugający

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

To trzeba bylo pisac, ze czytales Emotikon: Szczęśliwy 

Czy w ustawieniach protokoly, subdomeny zgadzaja sie 1:1 jak przedstawia sie strona www w oknie przegladarki?

Czy w oknie przegladarki, tam gdzie pasek adresu URL pokazuje sie tarcza? Emotikon: Szczęśliwy1.png

Student ✭
Tak, tu się zgadza wszystko.

Mam takie rozszerzenie do Chrome, Page Analytics by Google. Po wejściu na jakąkolwiek stronę jaką mam u siebie w panelu wyjeżdża mi z góry takie cuś z różnymi danymi z Analytics (BR, exit, time, UU, etc.). Włączyłem więc na tej stronie też nakładkę z poziomu Analytics i pokazało mi ten błąd, o który pytam. Ale i tak dymki z procentami przy poszczególnych pozycjach się pokazały. Podejrzewam, że to u mnie na Chrome się coś podziało jeśli nikt inny nie ma takich samych problemów. Choć na czystym FF jest ten sam błąd...

Nic na siłę... Przeczekam i "samo się" naprawiEmotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
A uzywasz AdBlocka? Emotikon: Mrugający

Student ✭
Nie używam. Wyłączyłem też to rozszerzenie Page Analytics by Google. I dalej jest 20010 :/

Wschodząca Gwiazda
Łukasz - u mnie jest to samo więc to raczej nie jest problem z Twoją przeglądarką.

Na forum angielskim problem cyklicznie zgłaszany jest przez różne osoby. Ostatnio ktoś pisał o tym dwa dni temu:
https://www.en.advertisercommunity.com/t5/forums/searchpage/tab/message?filter=labels%2Clocation&loc...

Przejrzałem pobieżnie wątki na forum angielskim, ale nie ma jakiegoś konkretnego rozwiązania. Wydaje mi się, że to jest problem po stronie Google i prawdopodobnie za kilka dni zniknie. Możesz ewentualnie zgłosić do supportu i spróbować się coś dowiedzieć w tej sprawie.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Ok. Dzięki za info. Tak czułem, bo to czasem działa, ale częściej nie działa...

W takim razie czekam, aż spece w Google coś wymyśląEmotikon: Mrugający

Pozdrawiam, Ł

Nowicjusz ✭

Hej, czy u Was już zadziałała nakładka? Ja wykonałem wszystkie wskazówki  i też mam "error 20010"

Wschodząca Gwiazda