Obecnie 245 forumowiczów jest online
Obecnie 245 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Migracja konwersji Adwords > Analytics

Student ✭ ✭

Cześć,

Jeśli problem był tu już poruszany to wybaczcie.

Otóż chciałbym ujednolicić zliczanie konwersji Adwords z transakcjami w Google Analytics. 

W tej chwili konwersje zliczane są w sposób "standardowy" za pomocą adwordsowego kodu zliczania konwersji.

I tu mam pytanie na temat momentu przepięcia metody zliczania konwersji (dotychczasowe konwersje chcę usunąć z konta aby nie dublowały się statystyki) - co z historycznymi danymi dotyczącymi konwersji na koncie? Zostaną wyzerowane? 

Nie chciałbym aby po migracji zaczynać z konwersjami od zera Emotikon: Mrugający

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Migracja konwersji Adwords > Analytics

Wschodząca Gwiazda
Historyczne dane zostają zachowane. Usuwając konwersję zmieniasz stan śledzenia na "Usunięto", ale sama konwersja jako tako pozostaje na koncie wraz ze wszystkimi danymi.

Przy zmianie konwersji z AdWords na Analytics musisz tylko pamiętać o tym, że AdWords przypisuje konwersje do dnia kliknięcia, a Analytics do dnia, gdy konwersja miała faktycznie miejsce.
Tomasz Ciepłucha

Dot.: Migracja konwersji Adwords > Analytics

Student ✭ ✭
Dzięki za odpowiedź - jestem świadom tego że dane nie będą się zgrywać. W całej migracji chodziło mi o to aby dane Adworssowe uwzględniały również inne źródła ruchu na stronie.
To pytanie poboczne (teraz mi się nasunęło) - jak na wszystko wpłynie zmiana atrybucji konwersji w Analyticsie? Rozumiem, ze wszystko co "przypisze się" do Adwordsa w Analyticsie będzie zaraportowane w Adwordsie (nawet niecałkowite wartości) a rozjazd może być tylko ze względu na właśnie różnice przypisywania konwersji do źródeł.