Obecnie 143 forumowiczów jest online
Obecnie 143 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Masowe wypadnięcie wszystkich domen z GA z indeksów

Nowicjusz ✭

Witam,

w dniu 04.03.2012 zauważyłem że moje witryny zniknęły z dotychczas zajmowanych pozycji w wyszukiwarce daleko po za 100 miejsca. Po sprawdzeniu w GA okazało się że ruch pochodzący z wyszukiwarki na wszystkich (ponad dwodziestu) domenach o całkowicie zaniknął. Są to strony o różnej tematyce, łączy je tylko wspólne konto w GA. Czy możliwe że google naożyło jakiś filtr który zabił wszystkie domeny uzytkownika na zasadzie odpowiedzialności zbiorowej? To samo w narzędziach wemastera, ostatnia indeksacja stron 03.03.2012.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Masowe wypadnięcie wszystkich domen z GA z indeksów

Nowicjusz ✭ ✭

Hej.

Moim zdaniem masz problem związany z używaniem technik niezgodnych z tzw. Wskazówkami Google dla Webmasterów. W stopach katalogów masz np. linki - nie wnikam, czy to giełda linków, czy SWL.

Niestety, ale nie są to katalogi "jakie lubi Google"... Moim zdaniem ktoś z Search Quality Team "bliżej popatrzył się na serwisy" i "podjął akcję"...

W razie dalszych pytań zapraszam na nasze Forum dla Webmasterów Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭

sprawdz  site  tych  domen  czy  zostały  wyindeksowane

Nowicjusz ✭

Strony nie wypadły z indeksu, poleciały w kosmos i maja zerowy ruch w z wyszukiwarki. Po wpisaniu w wyszukiwarce domeny z .pl pojawia się na 1 miejscu ale wszystkie frazy umarły. Dzisiaj zauważyłem że odżyła jedna ze stron i wróciła na 1 dziesiątkę ale z GA nadal nic nie widać, brak danych z ostatnich 2 dni nie pomaga w ocenie sytuacji. narzędzie webmasterów zatrzymało sie na 03.03.2012 a z tego co pamiętam nie miało opóźnień w raporcie

ga.jpgnw.jpg

Najlepszy Współtwórca

Przyczyną filtra nie moze być używanie G. Analytics.

Jeśli dobrze zrozumiałem masz na jednym koncie Analytics wiele profili z różnymi stronami.

To nie jest dobre rozwiązanie. Każda strona (Klient) powienin mieś oddzielne konto Analytics (+ ew profile), do którego możesz mieć dostęp za pomocą jednago konta Google (administracyjny lub jako użytkownik - zależnie od potrzeb i uzgodnień z Klientem).

Może coś jedszcze łączy te strony np wspólne linkowanie (lub inne działania SEO, konstrukcja, zawartość, inne elementy niezgodne z wytycznymi dla Webmasterów).

Nowicjusz ✭

Mam jeden profil z wieloma stronami. Jest to wygodne rozwiązanie ale nie da sie ukryć że widocznie łączy witryny ze sobą. Jest tam parę katalogów stron na których jest zakładka "nasze pozostałe katalogi" , mają tym samym wzajemne odnośniki do siebie ale to nie grzech raczej przynajmniej nie taki śmiertelny. Wszystkie witryny sa moja własnością więc nie miałem sensu ich rozdzielać mimo że teoretycznie mógłbym założyć konta na poszczególne konta mailowe tych domen. Pytanie tylko czy jakieś toksyczne działanie na jednej z domen może pociągnąć konsekwencje na wszystkich pozoztałych nawet nie mających jednego wspólnego linka? CZyli kara dla całego konta GA. Dla zobrazowania http://www.cruza.pl/strony.php

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Nowicjusz ✭ ✭

Hej.

Moim zdaniem masz problem związany z używaniem technik niezgodnych z tzw. Wskazówkami Google dla Webmasterów. W stopach katalogów masz np. linki - nie wnikam, czy to giełda linków, czy SWL.

Niestety, ale nie są to katalogi "jakie lubi Google"... Moim zdaniem ktoś z Search Quality Team "bliżej popatrzył się na serwisy" i "podjął akcję"...

W razie dalszych pytań zapraszam na nasze Forum dla Webmasterów Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭

Wyczyściłem pare wątpliwej jakości odnośników prowadzących do jednego z katalogów i zgłosiłem witrynę do rozpatrzenia z poziomu google webmaster.  Po paru dniach wszystko zaczęło wracać do normy ale co dziwne otrzymałem odpowiedź że nie było potrzeby rozpatrzenia mojego zgłoszenia bo co do strony nie były podjęte żadne działania związane z jej naruszaniem polityki google. Przyczyn powinienem sie dopatrywać w zmianach algorytmów wyszukiwarki itd.Co ciekawe statystyki, które powróciły do życia pokazują nagle że wyszukania słów kluczowych w okresie kiedy występował problem były równie wysokie jak przed nim mimo ze szukając moich stron w indeksie ich tam nie znalazłem a inne serwisy monitorujące pozycje fraz wykazały spadek poniżej pierwszej setki. Troche to naciągane.