Obecnie 182 forumowiczów jest online
Obecnie 182 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mam kod GA, nia pamiętam loginu do konta

Nowicjusz ✭

Witajcie,

mam kod na stronie (dodany przez pracownika X, który już nie pracuje Y lat). Klient zgubił login. Jak mogę odzyskać dane do tego konta?

Zaznaczam, że nie wiem jaki jest login oraz hasło.

Mam dostęp do strony, gdzie ów kod był umieszczony.

Z góry dzięki za pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Mam kod GA, nia pamiętam loginu do konta

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Piotrek, jak masz dostep do strony to najszybciej bedzie zainstalowac nowy kod sledzacy. Odzyskiwanie dostepow do kont (zwlaszcza na nie swoich loginach) jest bardzo klopotliwe. 

Procedura wyglada tak, ze po telefonie do Google zostanie wyslany mail do obecnego administratora konta. Bedzie on mial 2 dni robocze na reakcje. Jesli nie zareaguje (nie otrzymasz dostepu do konta GA) to dostaniesz specjalny kod weryfikujacy z Google, ktory bedziesz musial wkleic na swoja strone. Na tym sie nie konczy Emotikon: Szczęśliwy  

Po wklejeniu kodu bedziesz musial rowniez wskazac dostep do konta AdWords do ktorego masz dostep/uprawnienia. Wazne zeby to bylo konto AdWords powiazane z Twoim GA. I tu moze juz byc roznie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Najlepiej będzie jak skontaktujesz się w tej sprawie telefonicznie bezpośrednio z Google.

Możesz spróbować również wysłać poniższy formularz (aczkolwiek to co jest napisane na wstępie trochę zaprzecza celowości formularza) :
https://support.google.com/adwords/contact/changelogin_ga?hl=pl&cfnti=lang.cuf_analytics_access&cft=...
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Piotrek, jak masz dostep do strony to najszybciej bedzie zainstalowac nowy kod sledzacy. Odzyskiwanie dostepow do kont (zwlaszcza na nie swoich loginach) jest bardzo klopotliwe. 

Procedura wyglada tak, ze po telefonie do Google zostanie wyslany mail do obecnego administratora konta. Bedzie on mial 2 dni robocze na reakcje. Jesli nie zareaguje (nie otrzymasz dostepu do konta GA) to dostaniesz specjalny kod weryfikujacy z Google, ktory bedziesz musial wkleic na swoja strone. Na tym sie nie konczy Emotikon: Szczęśliwy  

Po wklejeniu kodu bedziesz musial rowniez wskazac dostep do konta AdWords do ktorego masz dostep/uprawnienia. Wazne zeby to bylo konto AdWords powiazane z Twoim GA. I tu moze juz byc roznie. 

Magister ✭ ✭ ✭
Piotr, a próbowaliście kontaktować się z pracownikiem X? Pomimo upływu Y lat może na przykład pamiętać schemat tworzenia haseł stosowany przez siebie u poprzedniego pracodawcy i wówczas mielibyście rozwiązany problem.

Odnalezienie kontaktu do byłego pracownika przy użyciu Google często zajmuje kilka chwil (nie mówiąc już o tym, że dane sprzed Y lat powinny mieć kadry).
Oczywiście nie ma gwarancji, że będzie pamiętał/chciał współpracować, ale spróbować warto.

Jeśli nie, to - tak jak radzi Maciek - wstawcie nowy kod.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Maciej - rozumiem, że testujesz procedurę odzyskiwania dostępu do konta, gdyż dziś na 3 adresy email dostałem info z Google z prośbą o kontakt z Tobą Emotikon: Szczęśliwy

Wysłałeś ten formularz z linku, który wstawiłem?
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Nie. Testowalem infolinie. Nie klikaj prosze w nic. Chce zobaczyc ten kod i jak bedzie wygladala procedura bez konta AdWords zintegrowanego z Analytics.

Wschodząca Gwiazda
Nie ma tam nic specjalnego do klikania - tylko prośba o kontakt na Twój email.
Zastanawiam się do ilu osób to poszło... Na drugi raz uprzedź wcześniej.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
Uprzedzam, ze odpowiadam na forum, cobys zawrotu glowy nie dostal.