Obecnie 252 forumowiczów jest online
Obecnie 252 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Magiczny spadek ruchu, którego nie było

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

dotyczy GA śledzącego ruch na stronie dobryslownik.pl.

Jeszcze we wtorek 10 lutego statystyka z poniedziałku (9 lutego) wyglądała normalnie. W środę też. Nagle dziś (czwartek 12 lutego) poniedziałek na wykresie łączy się z sąsiadującymi dniami niemal pionową kreską w dół. A dane z wtorku i środy są ok. Co ciekawe, poniedziałku nie pokazuje na 0, tylko jakieś śmieszne kilkadziesiąt użytkowników.

magiczny_poniedzialek.JPG

Nie mam pojęcia, o co chodzi.

Pozdrawiam

ŁukaSz

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Magiczny spadek ruchu, którego nie było

Najlepszy Współtwórca
Hej,

Obecnie trwaja chyba jakies prace na serwerach Google Analytics, bo widzialem taka sytuacje o 7 klientow. Sytuacja za jakis czas powinna wrocic do normy. Nie martw sie tym.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Hej,

Obecnie trwaja chyba jakies prace na serwerach Google Analytics, bo widzialem taka sytuacje o 7 klientow. Sytuacja za jakis czas powinna wrocic do normy. Nie martw sie tym.

Wschodząca Gwiazda
A tak przy okazji to kod śledzący na stronie masz osadzony w niewłaściwym miejscu. Powinien się znaleźć w części head strony.
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
A jak jest Universal to dobrze pomyslec o Google Tag Managerze i mamy OT Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Fajnie, gdyby google informowało o tego typu pracach, bo nie wiadomo, o co chodzi i statystyki przestają mieć sens.. Mam to samo - 9 lutego prawie zero sesji..

Najlepszy Współtwórca
Teoretycznie ToS http://www.google.com/analytics/terms/us.html mowi o informacji o takich dzialaniach, a status uslug zawsze mozna sprawdzac tu: http://www.google.com/appsstatus#hl=pl&v=status

Dane w GA sluza do bazowania na trendach wiec wiekszej ilosci danych/dni wiec zle nie jest Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedzi (i podpowiedzi też).

Pozdrawiam
ŁukaSz

Najlepszy Współtwórca
Spoko. Gwiazdka sie nalezy Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭

Witam,

Ja odnotowałem bardzo dziwny spadek statystyk odwiedzin w GA ok kilku dni dla domeny www.woda-alkaliczna.pl

ga.jpg

Co więcej, jest on na pewno nieprawdziwy. W statystykach odwiedzin Prestashop na którym mam postawiony sklep średnia liczba wejść w ogóle nie spadła. Z resztą po ilości zamówień, również wiem, że dane z GA z ostatniego tygodnia to fikcja.

Nie bardzo wiem co robić.

Najlepszy Współtwórca
Woda A mi się jednak wydaje, że to całkiem realna kwestia. Oczywiście spadki mogą być spowodowane różnymi kwestiami jak sezonowość, czy np. spadek pozycji w wynikach organicznych...

W Twoim przypadku jednak to zupełnie coś innego Emotikon: Szczęśliwy

Czy nie aktualizowaliście ostatnio sklepu? Czy nie wykonywaliście na sklepie jakiś prac w kodzie?

Nie macie kodu analyticsa Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
wsytd Emotikon: Szczęśliwy
w kodzie nic nie zmieniałem. ale chyba wysypał się moduł analyticsa na prestashopie..
dzięki.

Najlepszy Współtwórca
Nigdy nie bierz czegoś na 100%

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zacznij sprawdzać nawet te oczywiste sprawy Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak