Obecnie 234 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Lista remarketingowa

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Jak najlepiej skonfigurować listę remarketingową tak aby zbierała ona osoby potencjalnie nie zainteresowane stroną. Maja duży współczynnik odrzuceń itd. Czy dobrym ustawieniem będzie lista z osobami które maja "głębokość wizyty" max 1 np?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur S
września 2015

Dot.: Lista remarketingowa

Wschodząca Gwiazda
Niestety nie. W zakładce "Odbiorcy" masz wszystkie listy remarketingowe. Tam będzie kolumna o nazwie "Rozmiar listy (Wyszukiwarka Google)" i będzie oznaczone czy daną listę możesz wykorzystać w RLSA czy nie. Te z Google Analytics będą miały status "Niedostępna – tylko sieć reklamowa".

Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Duzy wspolczynnik odrzucen to nie wyrok Emotikon: Mrugający
Zrob listy remarketingowe, aby zwiekszyc np. lojalnosc (powroty na strone x razy).

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
bo mi bardziej chodzi o zrobienie kampanii AdWords na sieć wyszukiwania z wykluczeniem odbiorców którzy "zrzygali się" na stronie Emotikon: Szczęśliwy Nie robiłem tego jeszcze i zastanawiam się jaka lista wykluczeń będzie najskuteczniejsza.

Wschodząca Gwiazda
Zrób na wszystkich. Remarketing to bardzo niedrogi i bardzo skuteczny "kanał" reklamowy. Jeżeli ktoś będzie miał ochotę wrócić na stronę to kliknie i tylko za niego płacisz. Ten kto Ci nie polubi to nie kliknie i już. Pamiętaj abyś przy tworzeniu kampanii nie dawał ilość wyświetleń reklam na max, ale ogranicz do 5-10 na dzień. Zbyt duża ilość wyświetleń może spowodować agresję, a nie o to chodzi. Po za tym przeczytaj sobie o warunkach stosowania remarketingu ( https://support.google.com/adwordspolicy/answer/143465?hl=pl ) abyś nie miał zablokowanej listy remarektingowej, a wtedy trzeba ją zbierać od nowa.

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
mi chodzi o RLSA. Wykluczenia w sieci wyszukiwania.

Wschodząca Gwiazda
Jeśli chodzi o listy remarketingowe do RLSA to tworzysz je w panelu AdWords i nie ma możliwości robić list na podstawie czasu przebywania na stronie.

Adaśko

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

ale po spięciu konta AdWords z Analytics mam dostęp do list z takimi właśnie możliwościami. Czyż nie?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur S
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Niestety nie. W zakładce "Odbiorcy" masz wszystkie listy remarketingowe. Tam będzie kolumna o nazwie "Rozmiar listy (Wyszukiwarka Google)" i będzie oznaczone czy daną listę możesz wykorzystać w RLSA czy nie. Te z Google Analytics będą miały status "Niedostępna – tylko sieć reklamowa".

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Masz racje. Tyle razy na to patrzyłem a nie przyszło mi do głowy że faktycznie listy z Analytics nie maja ciasteczek z sieci wyszukiwania. Dzięki!

Najlepszy Współtwórca
Emotikon: Mrugający