Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Liczba odwiedzin w Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, Jak sprawdzić ilość wejść w Analyticsie? Teraz ustawiony jest wskaźnik: sesje- a  ztego co wiem sesje to co innego niż wejścia na stronę https://support.google.com/analytics/answer/2956047?hl=pl

Wygląda u mnie to tak

Clipboard05.jpg

dawniej można było ustawić wskaźnik wejść- tak mi się wydaje- teraz wcale nie mogę tego zmienić- nie znajduje takiego wskaźnika. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kaja M
września 2015

Dot.: Liczba odwiedzin w Analytics

Wschodząca Gwiazda
Tak jak napisałem powyżej - różnica między kliknięciami i sesjami może wynikać z tego, że ten sam użytkownik kilkakrotnie klika w reklamę w ciągu trwania tej samej sesji.
Niemniej jednak, jeśli wcześnie wartości były porównywalne, a obecnie jest to bardzo duża dysproporcja należało by szukać przyczyny gdzieś indziej.
Jedną z przyczyn może być źle zainstalowany kod śledzący na stronie co może skutkować tym, że sesje po prostu nie są odnotowywane.
Dane o kliknięciach pobierane są z konta AdWords i rejestrowane są w momencie kliknięcia, natomiast żeby została odnotowana sesja musi zajść wiele dodatkowych czynników.
W tym artykule pomocy jest to dokładnie objaśnione: https://goo.gl/881V55 (wersja angielska).
Żeby ustalić co jest przyczyną rozbieżności należałoby po pierwsze sprawdzić poprawność instalacji kodu, a potem ewentualnie sprawdzić logi serwera. Może problem jest np. z serwerem i po kliknięciu ktoś w ogóle nie dociera do strony, bo się nie ładuje z jakiegoś powodu (przeciążony serwer, błędy w działaniu kodu strony, itp.)
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Student ✭ ✭ ✭

hej,

Np. jednym ze sposobów jest dodanie kolumny danych przez dostosowanie interesującego Cię raportu:

raport1.png

W ten sposób przejdziesz do edycji i tworzenia niestandardowego raportu - dodaj kolumnę danych "Wejścia" Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Nowicjusz ✭ ✭

Niestety nie widzę tej opcji - tak to u mnie wygląda Clipboard02.jpg

Student ✭ ✭ ✭
Kaja,

zaraz pod nazwą "Kanały" jest przycisk "Dostosuj" Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję, rzeczywiście jest- widzę, że jednak liczba sesji i liczba wejść się pokrywa. Chodzi mi problem, że liczba kliknięć z AdWords jest inna niż liczba sesji, ale wiem, że sesje są inaczej analizowane niż kliknięcia- jednak w marcu ta liczba była zbliżona praktycznie tyle samo było kliknięć i sesji a teraz w kwietniu jest duża rozbieżność- sesji jest znacznie mniej niż kliknięć.

Wschodząca Gwiazda
Jeśli nie śledzisz zdarzeń na stronie to obie metryki (sesje i wejścia) będą identyczne.
Różnica pojawia się wówczas gdy nową sesję inicjuje zdarzenie - ale to są naprawdę specyficzne przypadki - np. śledzimy za pomocą zdarzeń scrollowanie strony.
Użytkownik wchodzi na stronę zaczyna czytać artykuł i np. bez zamykania strony zajmuje się czymś innym, a następnie po 30 minutach wraca na stronę i ją scrolluje - co przesyła zdarzenie i generuje nową sesję (chyba że mamy skonfigurowany inny czas trwania sesji niż 30 minut). Pojawia się więc nowa sesja bez odsłony - czyli bez wejścia.
Przykładów można by podać więcej.
Najszybszym sposobem sprawdzenia, czy u Ciebie występuje różnica między wejściami i sesjami jest stworzenie raportu niestandardowego.
Poniżej podaję link do szablonu raportu porównującego sesje i wejścia dla domyślnego grupowania kanałów:
https://goo.gl/G6uslP
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Jeśli w ciągu 30 minut od kliknięcia w reklamę następuje ponowne kliknięcie w reklamę wówczas poprzednia sesja jest kontynuowana. I stąd biorą się różnice między danymi dotyczącymi kliknięć i sesji.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję bardzo- te dane u mnie się pokrywają- sesje i wejścia. Z czego może jednak wynikać różnica, że liczba kliknięć w marcu była porównywalna do liczby sesji i wejść, a teraz mam taką dużą różnicę- od połowy kwietnia ma sesji i wejść z płatnego ruchu 1113 a kliknięć ponad 6 tysięcy?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kaja M
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Tak jak napisałem powyżej - różnica między kliknięciami i sesjami może wynikać z tego, że ten sam użytkownik kilkakrotnie klika w reklamę w ciągu trwania tej samej sesji.
Niemniej jednak, jeśli wcześnie wartości były porównywalne, a obecnie jest to bardzo duża dysproporcja należało by szukać przyczyny gdzieś indziej.
Jedną z przyczyn może być źle zainstalowany kod śledzący na stronie co może skutkować tym, że sesje po prostu nie są odnotowywane.
Dane o kliknięciach pobierane są z konta AdWords i rejestrowane są w momencie kliknięcia, natomiast żeby została odnotowana sesja musi zajść wiele dodatkowych czynników.
W tym artykule pomocy jest to dokładnie objaśnione: https://goo.gl/881V55 (wersja angielska).
Żeby ustalić co jest przyczyną rozbieżności należałoby po pierwsze sprawdzić poprawność instalacji kodu, a potem ewentualnie sprawdzić logi serwera. Może problem jest np. z serwerem i po kliknięciu ktoś w ogóle nie dociera do strony, bo się nie ładuje z jakiegoś powodu (przeciążony serwer, błędy w działaniu kodu strony, itp.)
Tomasz Ciepłucha

Liczba odwiedzin w Analytics

Nowicjusz ✭

Witaj, w google analytics pokazuje mi odwiedziny dzienne na poziomie 2-4

Licznik zainstalowany na stronie w wordpress pokazuje ok 1000 miesiecznie czyli ponad 30!! dziennie.

O co chodzi ?

Licznik na stronie nie zlicza odswiezania (F5)

https://www.nowelokale.pl

z gory serdeczne dzieki za pomoc

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć @Malgorzata Z,

Przede wszystkim sugeruję zacząć od Google Tag Assistant.

Jest to wtyczka do Google Chrome, dzięki której sprawdzisz czy kod Google Analytics został poprawnie umieszczony na twojej stronie.

Jak widać na poniższym zrzucie jest błąd w implementacji:

Przechwytywanie.JPG

Sugerowałbym pokazać to osobie, która zajmuje się twoją stroną i poprosić o poprawkę.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”