Obecnie 310 forumowiczów jest online
Obecnie 310 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Liczba odwiedzin w Analytics

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, Jak sprawdzić ilość wejść w Analyticsie? Teraz ustawiony jest wskaźnik: sesje- a  ztego co wiem sesje to co innego niż wejścia na stronę https://support.google.com/analytics/answer/2956047?hl=pl

Wygląda u mnie to tak

Clipboard05.jpg

dawniej można było ustawić wskaźnik wejść- tak mi się wydaje- teraz wcale nie mogę tego zmienić- nie znajduje takiego wskaźnika. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kaja M
września 2015

Dot.: Liczba odwiedzin w Analytics

Wschodząca Gwiazda
Tak jak napisałem powyżej - różnica między kliknięciami i sesjami może wynikać z tego, że ten sam użytkownik kilkakrotnie klika w reklamę w ciągu trwania tej samej sesji.
Niemniej jednak, jeśli wcześnie wartości były porównywalne, a obecnie jest to bardzo duża dysproporcja należało by szukać przyczyny gdzieś indziej.
Jedną z przyczyn może być źle zainstalowany kod śledzący na stronie co może skutkować tym, że sesje po prostu nie są odnotowywane.
Dane o kliknięciach pobierane są z konta AdWords i rejestrowane są w momencie kliknięcia, natomiast żeby została odnotowana sesja musi zajść wiele dodatkowych czynników.
W tym artykule pomocy jest to dokładnie objaśnione: https://goo.gl/881V55 (wersja angielska).
Żeby ustalić co jest przyczyną rozbieżności należałoby po pierwsze sprawdzić poprawność instalacji kodu, a potem ewentualnie sprawdzić logi serwera. Może problem jest np. z serwerem i po kliknięciu ktoś w ogóle nie dociera do strony, bo się nie ładuje z jakiegoś powodu (przeciążony serwer, błędy w działaniu kodu strony, itp.)
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭

hej,

Np. jednym ze sposobów jest dodanie kolumny danych przez dostosowanie interesującego Cię raportu:

raport1.png

W ten sposób przejdziesz do edycji i tworzenia niestandardowego raportu - dodaj kolumnę danych "Wejścia" Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Nowicjusz ✭ ✭

Niestety nie widzę tej opcji - tak to u mnie wygląda Clipboard02.jpg

Student ✭ ✭ ✭
Kaja,

zaraz pod nazwą "Kanały" jest przycisk "Dostosuj" Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Marcin Zięba

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję, rzeczywiście jest- widzę, że jednak liczba sesji i liczba wejść się pokrywa. Chodzi mi problem, że liczba kliknięć z AdWords jest inna niż liczba sesji, ale wiem, że sesje są inaczej analizowane niż kliknięcia- jednak w marcu ta liczba była zbliżona praktycznie tyle samo było kliknięć i sesji a teraz w kwietniu jest duża rozbieżność- sesji jest znacznie mniej niż kliknięć.

Wschodząca Gwiazda
Jeśli nie śledzisz zdarzeń na stronie to obie metryki (sesje i wejścia) będą identyczne.
Różnica pojawia się wówczas gdy nową sesję inicjuje zdarzenie - ale to są naprawdę specyficzne przypadki - np. śledzimy za pomocą zdarzeń scrollowanie strony.
Użytkownik wchodzi na stronę zaczyna czytać artykuł i np. bez zamykania strony zajmuje się czymś innym, a następnie po 30 minutach wraca na stronę i ją scrolluje - co przesyła zdarzenie i generuje nową sesję (chyba że mamy skonfigurowany inny czas trwania sesji niż 30 minut). Pojawia się więc nowa sesja bez odsłony - czyli bez wejścia.
Przykładów można by podać więcej.
Najszybszym sposobem sprawdzenia, czy u Ciebie występuje różnica między wejściami i sesjami jest stworzenie raportu niestandardowego.
Poniżej podaję link do szablonu raportu porównującego sesje i wejścia dla domyślnego grupowania kanałów:
https://goo.gl/G6uslP
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Jeśli w ciągu 30 minut od kliknięcia w reklamę następuje ponowne kliknięcie w reklamę wówczas poprzednia sesja jest kontynuowana. I stąd biorą się różnice między danymi dotyczącymi kliknięć i sesji.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję bardzo- te dane u mnie się pokrywają- sesje i wejścia. Z czego może jednak wynikać różnica, że liczba kliknięć w marcu była porównywalna do liczby sesji i wejść, a teraz mam taką dużą różnicę- od połowy kwietnia ma sesji i wejść z płatnego ruchu 1113 a kliknięć ponad 6 tysięcy?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kaja M
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Tak jak napisałem powyżej - różnica między kliknięciami i sesjami może wynikać z tego, że ten sam użytkownik kilkakrotnie klika w reklamę w ciągu trwania tej samej sesji.
Niemniej jednak, jeśli wcześnie wartości były porównywalne, a obecnie jest to bardzo duża dysproporcja należało by szukać przyczyny gdzieś indziej.
Jedną z przyczyn może być źle zainstalowany kod śledzący na stronie co może skutkować tym, że sesje po prostu nie są odnotowywane.
Dane o kliknięciach pobierane są z konta AdWords i rejestrowane są w momencie kliknięcia, natomiast żeby została odnotowana sesja musi zajść wiele dodatkowych czynników.
W tym artykule pomocy jest to dokładnie objaśnione: https://goo.gl/881V55 (wersja angielska).
Żeby ustalić co jest przyczyną rozbieżności należałoby po pierwsze sprawdzić poprawność instalacji kodu, a potem ewentualnie sprawdzić logi serwera. Może problem jest np. z serwerem i po kliknięciu ktoś w ogóle nie dociera do strony, bo się nie ładuje z jakiegoś powodu (przeciążony serwer, błędy w działaniu kodu strony, itp.)
Tomasz Ciepłucha