Obecnie 178 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

LTV - brak danych

Nowicjusz ✭

Cześć,

jestem tu nowy i proszę o pomoc. Emotikon: Szczęśliwy

Chciałbym w GA sprawdzić wskaźnik LTV. Oczywiście wszędzie póki co widzę 0 zł. 

Moje pytanie brzmi: w którym miejscu w GA powinienem wpisać jakieś dane, aby GA prawidłowo mierzyło mi LTV?

Z góry dziękuję. Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dariusz B
październik

Dot.: LTV - brak danych

Wschodząca Gwiazda

Jeśli mówimy o raporcie Odbiorcy > Wartość od początku śledzenia to niestety wartość celów nie jest uwzględniana w raportach.

Możemy co najwyżej wyświetlić dane dot. realizacji celu na użytkownika.

Natomiast w przypadku wyboru raportu "Przychody na użytkownika" uwzględniane są jedynie przychody z handlu e-commerce oraz przychody z aplikacji.

W związku z tym żeby móc korzystać z tego raportu w celu mierzenia wartości przychodów trzeba wdrożyć przynajmniej podstawowy e-commerce w minimalnym stopniu.

A wersja minimum nie jest trudna bo sprowadza się do wywołania trzech dodatkowych linijek kodu javascript w momencie wystąpienia transakcji (lub działania mającego wartość). Te linijki to:

<script>
ga('require', 'ecommerce');
ga('ecommerce:addTransaction', {'id': transID, 'revenue': transValue});
ga('ecommerce:send');
</script>

przy czym w miejsce transID należy wstawić identyfikator transakcji, a miejsce transValue kwotę transakcji.

Powyższe linijki należy wstawić w dowolnym miejscu za kodem standardowym GA.

To wystarczy, by została przesłana do GA transakcja z kwotą.

Oczywiście danych można przesłać więcej. Pełna dokumentacja znajduje się tu:

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/ecommerce

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

LTV - brak danych

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Cześć Darek Emotikon: Szczęśliwy

Czy masz uruchomiony i działający moduł ecommerce...? Bo jeśli na stronie prowadzona jest sprzedaż - to to właśnie jest dobrym punktem wyjścia.

________
Booguś

LTV - brak danych

Nowicjusz ✭

LTV - brak danych

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

No tak, a czy po wejściu na stronę z raportami w zakładce KONWERSJE/E-commerce widzisz swoje dane sprzedaży?

________
Booguś

LTV - brak danych

Nowicjusz ✭

Nie widzę, ale, bo być może ma to znaczenie, dodam, że skonfigurowałem to dziś. Do tego niema stricte sklepu internetowego, a bardziej jest to strona wizytówka, gdzie reklamuje swoje usługi, a monetyzacja pojawia się po kontakcie telefonicznym lub mailowym.

LTV - brak danych

Wschodząca Gwiazda

Włączenie modułu e-commerce w Google Analytics to za mało. Trzeba takie dane jeszcze przesyłać do GA, a skoro nie masz sklepu internetowego (gdzie często są gotowe wtyczki do e-commerce) to podejrzewam, że takich danych nie przesyłasz.

A skoro ich nie przesyłasz to w raportach się nie pojawią i niestety również nie uzyskasz danych dot. LTV.

Tomasz Ciepłucha

LTV - brak danych

Nowicjusz ✭

Nie mam esklepu ale mógłbym takie dane przesyłać aby liczyć LTV.

w jaki sposób w takim razie mogę to zrobić?

LTV - brak danych

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Na Twoim miejscu rozważyłbym ustawienie sobie celów: https://adwords.google.com/aw/accounts?ocid=81408492&__c=6209869708&authuser=0&__u=3258957868

To także umożliwi Ci liczenie LTV.

Ale jeśli celów nie masz jeszcze uruchomionych, to ich ustawienie i mierzenie w mojej ocenie będzie miało większe znaczenie dla Twojego biznesu niż liczenie LTV, jakkolwiek by tego nie robić.

________
Booguś
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dariusz B
październik

Dot.: LTV - brak danych

Wschodząca Gwiazda

Jeśli mówimy o raporcie Odbiorcy > Wartość od początku śledzenia to niestety wartość celów nie jest uwzględniana w raportach.

Możemy co najwyżej wyświetlić dane dot. realizacji celu na użytkownika.

Natomiast w przypadku wyboru raportu "Przychody na użytkownika" uwzględniane są jedynie przychody z handlu e-commerce oraz przychody z aplikacji.

W związku z tym żeby móc korzystać z tego raportu w celu mierzenia wartości przychodów trzeba wdrożyć przynajmniej podstawowy e-commerce w minimalnym stopniu.

A wersja minimum nie jest trudna bo sprowadza się do wywołania trzech dodatkowych linijek kodu javascript w momencie wystąpienia transakcji (lub działania mającego wartość). Te linijki to:

<script>
ga('require', 'ecommerce');
ga('ecommerce:addTransaction', {'id': transID, 'revenue': transValue});
ga('ecommerce:send');
</script>

przy czym w miejsce transID należy wstawić identyfikator transakcji, a miejsce transValue kwotę transakcji.

Powyższe linijki należy wstawić w dowolnym miejscu za kodem standardowym GA.

To wystarczy, by została przesłana do GA transakcja z kwotą.

Oczywiście danych można przesłać więcej. Pełna dokumentacja znajduje się tu:

https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/ecommerce

Tomasz Ciepłucha

LTV - brak danych

Nowicjusz ✭

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Emotikon: Szczęśliwy Pozdrawiam! Emotikon: Szczęśliwy