Obecnie 223 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

LP w domenie strony

Student ✭ ✭

Obecnie mam podpięty Analitycs pod domenę sklepu: www.sklep.pl.

Przygotowałam LP, jednak właściciel nie chce się zgodzić na jej wdrożenie w ramach subdomeny lub oddzielnej dedykowanej domeny. Dlatego będzie ona wgrana w katalogu strony www.sklep.pl/inne/LP. Na prygotowaną w ten sposób stronę, będzie kierowany ruch z Adwords.

I teraz moje pytania:

1. Czy należy na stronę LP + stronę dziękuję(po wysłaniu zgłoszenia) wgrać ten sam kod Analitycy, który teraz mam podpięty w sklepie ? Problem jest taki, że jeśli ktoś z PPC wejdzie na LP bezpośrednio 100 osób i 10 wypełni wniosek, to pokazana konwersja nie będzie 10%, ale np. 1% bo Analitycs będzie uwzględniał całościowcy ruch w sklepie, ponieważ te same skrypty są wgrane.

2. Drugie rozwiązanie, wygenerowanie osobnego kogu Google Analitycs i wgranie go tylko na LP i podstronę dziękuję, ale wtedy nie wiem , czy Google pozwoli mi dodać tą samą domenę do Analitycs ?
Bo przypominam, że LP jest w katalogu/domenie  sklepu.

Mam nadzieję, że rozumiecie moje pytanie i problem Emotikon: Szczęśliwy

Odpowiedź eksperta 4verified_user
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamila S
września 2015

Dot.: LP w domenie strony

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Kamilo, nie jestem pewny czu dobrze rozumiem 1 punkt, z tego co rozumiem to
Jeżeli ruch ze wszystkich źródeł na stronie będzie 1000 osób, z adwords 100, a wypełni wniosek 10 osób i to tylko te które przyszły z adwords, to prawda, że dla wszystkich źródeł CR bedzie 1%, ale dla AdWords będzie to 10%. Ja tutaj nie widzę problemu, ale tak jak napisałem, nie jestem pewny czy dobrze rozumiem to co napisałaś.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Wgrywasz ten sam kod. W Analytics łatwo wyświetlisz skąd są konwersje włączając wymiar "medium".
Możesz też zawsze utworzyć oddzielny widok, który będzie uwzględniał tylko ruch z PPC.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Kamilo, nie jestem pewny czu dobrze rozumiem 1 punkt, z tego co rozumiem to
Jeżeli ruch ze wszystkich źródeł na stronie będzie 1000 osób, z adwords 100, a wypełni wniosek 10 osób i to tylko te które przyszły z adwords, to prawda, że dla wszystkich źródeł CR bedzie 1%, ale dla AdWords będzie to 10%. Ja tutaj nie widzę problemu, ale tak jak napisałem, nie jestem pewny czy dobrze rozumiem to co napisałaś.

Rozwiązanie
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Wgrywasz ten sam kod. W Analytics łatwo wyświetlisz skąd są konwersje włączając wymiar "medium".
Możesz też zawsze utworzyć oddzielny widok, który będzie uwzględniał tylko ruch z PPC.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Masz rację, ale czy Twoim zdaniem takie rozwiązanie jest OK i punkt 2 nie będzie lepszy ?

Wschodząca Gwiazda
Zdecydowanie 1 wg mnie bardziej praktyczna. Jak chcesz to możesz sobie stworzyć osobny widok z filtrem np ruch tylko z AdWords

Najlepszy Współtwórca
również użyłbym tego samego kodu
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tutaj trzeba wyjść od tego jaki będzie cel LP oraz jakie źródła ruchu będą kierowały na LP i jak będzię prowadzona strategia prowadzenia ruchu. Nowi/powracający użytkownicy www.sklep.pl, itp.?! 

Chodzi o dobre przypisanie źródeł konwersji i patrzenie na ścieżki.

W przypadku użycia tego samego kodu trzeba będzie postawić nowy widok z filtrem uwzględniający ruch tylko do LP oraz widok danych, który będzie wykluczał ruch do LP, a pokazywał tylko ruch do sklepu (bez LP). No i dobrze by było mieć widok danych całościowych Emotikon: Szczęśliwy