Obecnie 181 forumowiczów jest online
Obecnie 181 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersje z GA w ADW a właściwie ich brak?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam,

Mam połączone konta GA i ADW, śledzenie i tagowanie w jednym i w drugim uzupełnione poprawnie. W GA widzę wszystko - pełne statystyki z kampanii adwords i realizacje poustawianych celów (wejście na konkretną stronę, wyświetlenie podziękowania za wysłanie formularza itp itd) - chciałem te dane połączyć i przeglądać z poziomu ADW. Zaimportowałem i nic - brak przesyłania - tak od tygodnia albo i lepiej.

Czy - wynika to ze zmiany sposobu śledzenia konwersji w ADW? Kiedyś były to te same sposoby co w GA - obecnie widzę że śledzenie odbywa się na zasadzie wklejenia kodu. Dawno to wprowadzili? Czy teraz jednym sposobem na cele (konwersje) w ADW jest kod śledzenia? Czy powiadomienie o Statystykach Witryn Google jest konieczne?

Dzięki za wyjaśnienie.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Konwersje z GA w ADW a właściwie ich brak?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zobacz raport Treść >> wszystkie strony i odfiltruj potrzebną podstronę.

Strony docelowe to otwarte jako pierwsze w czasie odwiedzin. Tzn, że 50 użytkowników rozpoczęło odwiedziny od tej strony.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Jeśli konta adwords i analytics są poprawnie połączone to wszystkie dane powinny przechodzić bez problemu.

Co do konwersji to nie musisz śledzić takowych tylko kodem z adwords. Może to być cel wyznaczony w analytics i zaciągnięty do adwordsa. Wyznaczasz taki cel w analyticsie i przechodzisz po pewnym czasie za zakładkę Google Analytics na koncie adwords i powinieneś widzieć komunikat o nowych konwersjach do zaciągnięcia.

Dodatkowo w tej chwili możesz zaciągać dane z analyticsa do adwords. Po połaczeniu kont przejdź na zakładkę

ScreenShot198.jpg

i wybierasz odpowiedni profil - następnie na konkretnej zakładce, czy to kampanie, grupy reklam, reklamy czy słowa kluczowe możesz zaciągnąć dodatkowe kolumny dotyczące odrzuceń, czasu na stronie itp.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

edit. pomyłka

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
No i tu mały zonk - bo zaciągnięte z Analytics dane się nie pokazują,
Ilość konwersji = 0 status danych = odbieranie.
Stąd właśnie moje pytanie - bo o tym, że można po połączeniu zaciągać to wiem - tak do tej pory robiłem. Tu jest problem nie wiem czemu.

Poza tym, drugie pytanie - mam cel na koncie analytics - wejscie na konkretna strona - zakładkę dane adresowe. Wg. Analytics cel ten został przez ostatnie 30 dni zrealizowany przeszło 200 razy. Fajnie, tylko że jak wchodzę w Treść -> zawartoś witryny -> Strony docelowe to ilość wywołań zakładki kontakt wynosi: 50. Skąd ta rozbieżność?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Zobacz raport Treść >> wszystkie strony i odfiltruj potrzebną podstronę.

Strony docelowe to otwarte jako pierwsze w czasie odwiedzin. Tzn, że 50 użytkowników rozpoczęło odwiedziny od tej strony.