Obecnie 243 forumowiczów jest online
Obecnie 243 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersja post-view i jej widoczność w Analytics

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

jak myślicie, czy jest jakaś możliwość, aby w Google Analytics zlokalizować konwersje z Google AdWords typu post-view? Moim zdaniem te konwersje będą przypisane do direct / none i nie za bardzo się da. Wolę jednak zgłębić zagadnienieEmotikon: Szczęśliwy

Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Konwersja post-view i jej widoczność w Analytics

Wschodząca Gwiazda

Olek, a wyłączyłes duplikowanie? (jezeli nie to w sytuacji gdy ktos zobaczył reklame, poczym wszedł na strone przez adwords to masz pokazane to jako konwersja adwords i postview)

http://i.imgur.com/BCEQGUQ.png

ja tez osobiście mam mieszane uczucie odnosnie tego postview, bo wg tego jak to powinno działać to wszystko jest super, ale tych konwersji jest naprawde sporo często

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭

Odnośnie mojego poprzedniego wpisu, zastanawia mnie jeszcze jedna rzeczEmotikon: Szczęśliwy

Wziąłem sobie raport Odbiorcy w Google AdWords. Dla przykładu, wynika z niego, że w ostatnich 7 dniach tylko z wyświetleń reklam graficznych odbiorcom, AdWords zanotował 100 konwersji po wyświetleniu. Cały sklep zanotował wtedy 500 transakcji, a 100 transakcji z google / cpc. Jakoś ciężko mi to sobie wszystko dopiąć na logikę.

Opcji jest kilka:

1. Konwersje standardowe AdWords pokrywają się w 100% z konwersjami po wyświetleniu
  2. Konwersje po wyświetleniu pokrywają się częściowo z konwersjami normalnymi AdWords i częściowo z innymi konwersjami w sklepie (np. Ceneo, organic itp.)
  3. Konwersje po wyświetlaniu nie pokrywają się w ogóle z konwersjami normalnymi AdWords i w całości pokrywają się z innymi konwersjami w sklepie (np. Ceneo, organic, itp.)

Sam już nie wiemEmotikon: Szczęśliwy Najbardziej czytelna jest opcja 1, ale też najmniej logiczna. Najbardziej pasuje mi scenariusz 3Emotikon: Szczęśliwy

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda

Olek, a wyłączyłes duplikowanie? (jezeli nie to w sytuacji gdy ktos zobaczył reklame, poczym wszedł na strone przez adwords to masz pokazane to jako konwersja adwords i postview)

http://i.imgur.com/BCEQGUQ.png

ja tez osobiście mam mieszane uczucie odnosnie tego postview, bo wg tego jak to powinno działać to wszystko jest super, ale tych konwersji jest naprawde sporo często

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Dzięki za odpowiedź.

Mam wyłączoną tę opcję, tzn. Usuwanie duplikatów w wyszukiwaniu konwersji po wyświetleniu: Wyłączono.

U mnie konwersji typu po wyświetleniu jest tyle ile po kliknięciuEmotikon: Szczęśliwy

http://support.google.com/adwords/answer/1722023?ctx=tltp&hl=pl

Wschodząca Gwiazda

jak zrobisz aktywne, to bedziesz miał pewność, że jezeli ktos zobaczył reklame a potem kliknął w adwords, to w panelu konwersje bedzie zliczało tylko klik adwordsowy