Obecnie 251 forumowiczów jest online
Obecnie 251 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konwersja - Rejestracja na stronie

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Potrzebuję zliczać konwersje po wypełnieniu formularza. Interesuje mnie tylko ruch z Adwords.

Na podstronie po rejestracji nie zmienia się adres, ale wyskakuje podziękowanie w treści za rejestrację.

Ten sam adres używany jest również generalnie do logowania na konto, a więc nie jest unikalny z tym, że nie ma dodatkowej treści która się pojawia.

Jak to najszybciej rozwiązać ?

Drugie pytanie odnośnie tagmanagera.

Załóżmy, że chcesz rejestrować wszystkie przesłania znajdującego się w Twojej witrynie formularza o identyfikatorze elementu „Moj_formularz”:

Czy identyfikatorem jest register_form ?

<form id="register_form" name="register_form" method="post" action="/rejestracje.html">

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil Y
października 2015

Dot.: Konwersja - Rejestracja na stronie

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Masz dostęp do CMS'a lub możliwość edycji źródła strony?
Jeśli nie to zostaje Ci tylko GTM (ale i tak może się okazać konieczna ingerencja w kod).

Jeśli masz dostęp do CMS'a i masz możliwość edytować treść komunikatu, jaki się wyświetla po wysłaniu formularza to spróbuj takie rozwiązanie, że w tekście komunikatu dopisz kod .js następującej postaci:

<script>
alert('Formularz wysłany');
</script>

Jeśli po wysłaniu formularza wyskoczy Ci w przeglądarce komunikat "Formularz wysłany" to wystarczy, że zmodyfikujesz ten powyższy kod w następujący sposób:

<script>
ga("send","event","Zdarzenia","Wysłanie formularza","Nazwa formularza");
</script>
To spowoduje wysłanie do GA zdarzenia.
Zamiast tekstów ,"Zdarzenia","Wysłanie formularza","Nazwa formularza" możesz wpisać co chcesz by pojawiało Ci się to w zdarzeniach w GA jako Kategoria, Akcja i Etykieta.

Jak to będzie działać to na podstawie zdarzenia możesz stworzyć cel. Powyższy kod jest dla składni Universal Analytics. Jeśli masz kod klasyczny to kod śledzenia zdarzeń będzie trochę inny.

Było by łatwiej Ci pomóc, jakbyś udostępnił adres strony.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Chcesz to skonfigurować przez GTM?
Jeśli chodzi o odpowiedź na drugie pytanie to register_form jest identyfikatorem formularza.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Szczerze to obojętne jak to skonfiguruję na ten moment.

Potrzeba mi najprostszy sposób na teraz.. z GTM nie miałem do czynienia i trochę niestety mam problem z tym jak to ustawić.

Potrzebuję jeszcze na dzisiaj mieć na to sposób, przesyłam podziękowania na konto za jakąś konstruktywną odpowiedź.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kamil Y
października 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Masz dostęp do CMS'a lub możliwość edycji źródła strony?
Jeśli nie to zostaje Ci tylko GTM (ale i tak może się okazać konieczna ingerencja w kod).

Jeśli masz dostęp do CMS'a i masz możliwość edytować treść komunikatu, jaki się wyświetla po wysłaniu formularza to spróbuj takie rozwiązanie, że w tekście komunikatu dopisz kod .js następującej postaci:

<script>
alert('Formularz wysłany');
</script>

Jeśli po wysłaniu formularza wyskoczy Ci w przeglądarce komunikat "Formularz wysłany" to wystarczy, że zmodyfikujesz ten powyższy kod w następujący sposób:

<script>
ga("send","event","Zdarzenia","Wysłanie formularza","Nazwa formularza");
</script>
To spowoduje wysłanie do GA zdarzenia.
Zamiast tekstów ,"Zdarzenia","Wysłanie formularza","Nazwa formularza" możesz wpisać co chcesz by pojawiało Ci się to w zdarzeniach w GA jako Kategoria, Akcja i Etykieta.

Jak to będzie działać to na podstawie zdarzenia możesz stworzyć cel. Powyższy kod jest dla składni Universal Analytics. Jeśli masz kod klasyczny to kod śledzenia zdarzeń będzie trochę inny.

Było by łatwiej Ci pomóc, jakbyś udostępnił adres strony.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Tomasz niestety do strony dostęp mam utrudniony, ale na moje szczęście już były tam robione cele poprzez GTM i teraz zauważyłem, że już taki kod tam się znajduje.

$( document ).ready(function() { ga('send', 'event', 'Formularz', 'Rejestracja'); });

Teraz jeżeli podmienię kod GTM na stronie na swój to wydaje mi się, że powinno to działać ?

gmt.jpg

Wschodząca Gwiazda

Nie wiem w którym miejscu i kiedy poniższy kod jest odpalany

$( document ).ready(function() { ga('send', 'event', 'Formularz', 'Rejestracja'); });

Ale możesz sprawdzić w GA w raporcie Zachowanie > Zdarzenia > Najczęstsze zdarzenia czy pojawia się tam coś w kategorii Formularz i z akcją Rejestracja.

Jeśli tak to w takim razie nie musisz nic robić oprócz skonfigurowania celu na podstawie zdarzenia ale w pole Kategoria musisz wstawić słowo Formularz, w pole Działanie wstawić Rejestracja, a pole Etykieta zostaw puste.

ga('send','event'... oznacza wysłanie do ga informacji o zdarzeniu.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Ten kod właśnie pojawia się po rejestracji i wygląda na to, że działa.

Obecnie są podpięte 2 gtm i na drugim też niby mi się pokazuje w ga to zdarzenie, a więc zakładam że będzie dobrze.

Odezwij się na - bobbudowniczy001 (wiadomoco) gmail.com

Mam jeszcze jedno pytanie bo za chwilę będę miał z tym problem.

Odpalone mają być również banery i czy tutaj trzeba wprowadzać jakąś dodatkową segmentację tego żeby rozróżniało rejestrację pomiędzy kampanią tekstową, a banerową ? 

Wschodząca Gwiazda
To już będziesz widzieć nawet w standardowym raporcie Pozyskiwanie > Cały ruch > Kanały.
Tam możesz wybrać swój cel z w części "Konwersje" i patrzeć na kanały Paid Search i Display.
Tomasz Ciepłucha