Obecnie 250 forumowiczów jest online
Obecnie 250 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konfigurowanie śledzenia w wielu domenach

Nowicjusz ✭

Witam,

Posiadam sklep internetowy ze statyczną stroną w domenie "domena.pl" oraz procesem zamawiania w subdomenie "sub.domena.pl"

Od listopada przestało mi działać poprawnie zliczanie konwersji, tj. konwersje liczy, ale jako źródło pokazuje "domena.pl / referral" zamiast właściwe źródło (np. CPC).

Próbowałem zaktualizować kod śledzenia, ale nie pomaga.

Kod śledzenia ustawiłem zgodnie z wytycznymi na stronie:

https://support.google.com/analytics/answer/1034342?hl=pl

To jest:

w headerze stron w domenie "domena.pl" wstawiłem kod śledzenia:

<script>
    (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
    (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
    m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
    })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-XXX', 'auto', {'allowLinker': true});
    ga('require', 'linker');
    ga('linker:autoLink', ['sub.domena.pl'] );
    ga('send', 'pageview');
    <?php } ?>
</script>

w headerze stron w domenie "sub.domena.pl" wstawiłem kod śledzenia:

<script>
    (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
    (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
    m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
    })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-XXX', 'auto', {'allowLinker': true});
    ga('require', 'linker');
    ga('linker:autoLink', ['domena.pl'] );
    ga('send', 'pageview');
</script>

Czy ktoś wie może dlaczego wciąż pokazuje błędne źródła konwersji?

Pozdrawiam,

pawel

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Konfigurowanie śledzenia w wielu domenach

Profesjonalista ✭
musisz tam mieć swoje domeny bo inaczej będą zliczane jako referral. Jak dodasz domeny to nie będą miały wpływu na źródło konwersji

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Profesjonalista ✭
a co masz na liście wykluczonych referrali (Usługa -> Informacje o śledzeniu -> Lista wykluczeń stron odsyłających)?

Nowicjusz ✭
pusto

/pawel
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Profesjonalista ✭
musisz tam mieć swoje domeny bo inaczej będą zliczane jako referral. Jak dodasz domeny to nie będą miały wpływu na źródło konwersji

Nowicjusz ✭
ok, dzieki - dodalem

a pokaze wtedy rzeczywiste zrodlo konwersji?

/pawel

Wschodząca Gwiazda
Konfiguracja śledzenia w wielu domenach wymagana jest jedynie w sytuacjach, gdy mamy do czynienia z różnymi domenami najwyższego poziomu, gdyż wówczas przeglądarka uniemożliwia współdzielenie cookie.
Dla śledzenia domeny głównej i subdomen można wykorzystać standardową implementację kodu, która nie wymaga żadnych zmian.

Przecież jak ktoś ma stronę która działa jednocześnie pod adresami z www i bez www to nie konfiguruje śledzenia w wielu domenach.

Więcej na ten temat tutaj:
https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/analyticsjs/cross-domain
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Natomiast tak czy owak zaleca się mieć swoją domenę podstawową na liście wykluczeń stron odsyłających.
Teraz jak się dodaje nową usługę, to dzieje się to automatycznie.
Tomasz Ciepłucha

Profesjonalista ✭
domeny dodane do listy wykluczeń nie będą zmieniały źródła konwersji (będą działały tak jakby to był direct, który źródła nie zmienia).