Obecnie 230 forumowiczów jest online
Obecnie 230 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Konfiguracja wyszukiwania w witrynie za pomocą Tag Managera

Student ✭ ✭ ✭

Witam

Czy jest możliwość konfiguracji śledzenia wyszukiwania w witrynie przy pomocy tag managera czy koniecznie muszę dodać odpowiedni kod na stronie? Chciałbym ustawić funkcję śledzenia wyszukiwania w witrynie na tej stronie www.tmsklep.pl. Mógłby mnie ktoś pokierować jak to zrobić?

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
maja 2016

Dot.: Konfiguracja wyszukiwania w witrynie za pomocą Tag Managera

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wejdź na konto AdWords i przejdź do Administracja. Następnie Ustawienia Widoku - kolumna po prawej stronie.

Screen Shot 05-19-16 at 09.31 AM.PNG
Na samym dole włącz śledzenie w witrynie i dodaj parametr - więcej tutaj https://support.google.com/analytics/answer/1012264?hl=pl&ref_topic=1031951

W Twoim wypadku ten parametr to text.

Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Sledzenie wysuzkiwarki robisz z poziomu Google Analytics. Ustawienia widoku danych i na samym dole wlacz sledzenie wyszukiwania na stronie. Ponizej bedziesz musial podac tylko parametr z URL do SERP
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Miyamoto M
maja 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wejdź na konto AdWords i przejdź do Administracja. Następnie Ustawienia Widoku - kolumna po prawej stronie.

Screen Shot 05-19-16 at 09.31 AM.PNG
Na samym dole włącz śledzenie w witrynie i dodaj parametr - więcej tutaj https://support.google.com/analytics/answer/1012264?hl=pl&ref_topic=1031951

W Twoim wypadku ten parametr to text.

Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Czyli nie muszę dodawać żadnego kodu na stronie?

Najlepszy Współtwórca
nie - poczytaj informacje z linku jaki wrzuciłem - tam wszystko jest napisane
Dominik Myślak

Student ✭ ✭ ✭
Przeczytałem ale chciałem się upewnić ponieważ spotkałem się na forum z podobnym tematem i tam był taki przypadek gdzie trzeba było wrzucić dodatkowy kod. Dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Dodatkowy kod jest potrzebny, jeśli wyszukiwanego hasła nie ma podanego jako parametr w adresie.
W przypadku Twojej strony jest więc oprócz konfiguracji widoku danych nic więcej nie musisz robić.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭

Czy istnieje możliwość ustawienia w GTM wyszukiwania w witrynie z wyszukiwarką korzystająca z metody POST?

Student ✭ ✭ ✭

To co na szybko można zrobić to:

1) Wyświetlanie na stronie wyszukiwanego hasła, np. w elemencie h1 (to zapewne tak już działa).

2) Wirtualna odsłona, jeśli jest to podstrona wyszukiwań.

Czy nie prościej będzie zmienić POST na GET w formularzu wyszukiwania?

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli wyszukiwane hasło pojawia się gdzieś w kodzie w taki sposób, że łatwo jest je wyciągnąć przez GTM (np. w jakimś elemencie div, span, itp. z określonym jednoznacznym id, class) wówczas możesz je w GTM pobrać (np. do zmiennej search_term) i ustawić ręcznie wartość atrybuty "page" w tagu GA by do aktualnego adresu strony dodawał się np. parametr ?q={{serch_term}} 

A następnie w GA konfigurujesz śledzenie wyszukiwania z wykorzystaniem parametru q.

Jest więc trochę zabawy, ale teoretycznie można to zrobić bez ingerencji w kod strony, o ile aktualny kod strony na to pozwala.

Tomasz Ciepłucha