Obecnie 215 forumowiczów jest online
Obecnie 215 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod gemiusa dodany przez GTM

Nowicjusz ✭ ✭

Cześć,

wkrótce mam opublikować naszą reklamę na jednej ze stron. Wydawca chce, aby na naszym thankyou page, do którego będzie kierował banner, znajdował się kod gemusa, który od nich otrzymałam.

Teraz pytanie: jak doddać taki kod na stronę, jeśli chciałabym wykorzystać do tego GTM?

Będę wdzięczna za pomoc. Mam nadzieję, że obejdzie się bez wykorzystania działu IT Emotikon: Mrugający

Ania

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: wezleasing I
września 2015

Dot.: Kod gemiusa dodany przez GTM

Wschodząca Gwiazda
Okej. Jeżeli Twoja reguła wyzwalania jest dokładnie taka, jaką podałaś na forum to masz tam literówkę:

Wyslanie poprawnie wypełnioniego formularza z LP1

Zamiast "wypełnionego" masz słowo "wypełnioniego" (dodatkowa literka "i")

I dlatego tag nie jest wyzwalany Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Czesc!

Dodajesz tag niestandardowy HTML z kodem gemiusa i wywolujesz go regula wskazujaca tylko na thankyou page.

Tag pozniej opublikowujesz i gotowe.

Nowicjusz ✭ ✭
Zrobiłam wg Twoich wskazówek i coś dalej nie działaEmotikon: Smutny Dodam tylko, że moje thankyou page jest na oknie modalnym. Być może jest więc coś nie tak z regułą...
Wygląda ona tak:
{{url}} zawiera: /lp1/?idp=62
{{event}} zawiera: Wyslanie poprawnie wypełnioniego formularza z LP1

Najlepszy Współtwórca
Twoj TP faktycznie jest oknem modalowym. To troche zmienia postac rzeczy Emotikon: Szczęśliwy
Uruchom tag po walidacji formularza w momencie jak modal sie pojawia np. po kliknieciu i walidacji.

Wschodząca Gwiazda
To znaczy co konkretnie Ci nie działa.

W kodzie javascript jest już to co trzeba:

dataLayer.push({ 'event': 'Formularz LP1/Wyslij/Wyslanie poprawnie wypełnioniego formularza z LP1'});

więc teoretycznie powinno wszystko działać przy tej regule jaką podałaś.

Patrzałaś w debugerze GTM czy wysłanie formularza wyzwala event?
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Najlepiej w celu przetestowania zamiast kodu gemiusa wstaw jako niestandardowy kod HTML np. coś takiego:
<script>
console.log('jest ok');
</script>

Wówczas po pomyślnym wysłaniu formularza w konsoli javascript powinien się wyświetlić komunikat "jest ok".

Jeżeli formularz nie jest jeszcze "live" to zamiast console.log('jest ok'); możesz w kodzie wstawić alert("jest ok"). Wówczas nie musisz patrzeć do konsoli, tylko wyskoczy Ci komunikat "jest ok".

Jak to zadziała to znaczy, że wszystko jest w porządku i po wklejeniu kodu gemiusa też powinno działać.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Chyba mój problem musi byc jakiś głębszy... w debudderze GTM wysłanie formularza nie wyzwala eventu Emotikon: Smutny
Przetestowałam także na podanym przez Ciebie przykładowym kodzie, który miał wyświetlić komunikat "jest ok". Niestety nie działa...
Jeśli macie jeszcze jakies pomysły, będę wdzięczna.

Wschodząca Gwiazda
Sprawdziłem przed chwilą jeszcze raz. Wysłałem formularz, dostałem info: "Zapytanie zostało wysłane W ciągu 24h skontaktuje się z Tobą doradca w celu omówienia szczegółów." Po wejściu do konsoli js sprawdziłem co siedzi w dataLayer i znalazłem obiekt z eventem: event: "Formularz LP1/Wyslij/Wyslanie poprawnie wypełnioniego formularza z LP1" Więc event jest na 100% wyzwalany. Albo masz więc jakąś literówkę przy regułach, które uruchamiają tag, albo zapomniałaś w tym tagu html dodać <script>....</script>
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Zapomniałem jeszcze zapytać - w debugerze GTM nie jest wyzwalany evant, czy tag, który zdefiniowałaś?
Wejdź jeszcze raz do debugera i sprawdź co się dzieje na karcie Data Layer w momencie wysłania formularza.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
O właśnie, też znalazłam moje przejęzyczenie w poście. W debuggerze nie jest wyzwalany tag a nie event, jak napisałam. Event wyzwala się. Przepraszam za błąd.

Coś w takim razie źle mam nadal w tagu.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Sprawdź zatem wszystko od początku:

1. Czy typ tagu to "Niestandardowy tag HTML"?

2. Czy zawartość tagu (kod javascript) jest otoczona tagami <script></script>?

3. Czy reguła, która ma wyzwalać tag zawiera jednocześnie dwa warunki podane przez Ciebie wcześniej i żadne inne dodatkowe?

4. Czy debugujesz odpowiednią wersję kontenera?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Odpowiadając na Twoje pytania:
1. Tak
2. Tak
3. Tak
4. Tak

No i tag nie wyzwala się Emotikon: Smutny Chyba się poddaję...
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: wezleasing I
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Okej. Jeżeli Twoja reguła wyzwalania jest dokładnie taka, jaką podałaś na forum to masz tam literówkę:

Wyslanie poprawnie wypełnioniego formularza z LP1

Zamiast "wypełnionego" masz słowo "wypełnioniego" (dodatkowa literka "i")

I dlatego tag nie jest wyzwalany Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Ta literówka tak na prawdę jest błędem programisty i okazuje się, że tak właśnie mam tego używać. Sprawdziłam jednak warunek {{url}} i okazało się, że tam właśnie jest literówka! Emotikon: Szczęśliwy

Jak zmieniłam, wszystko ładnie zadziałało. Dziękuję Ci bardzo za pomoc!

P.S. Oczywiście, żeby nie było tak pięknie, okazało się, że kod Gemiusa, który wkleiłam jest po http a mój LP jest po https i to powoduje kolejny problem, ale to już inna bajka nie związana z tą dyskusją...

Wschodząca Gwiazda
Faktycznie w kodzie źródłowym JavaScript na stronie też jest ta literówka.
Ale dobrze, że się jednak nie poddałaś i udało się przebrnąć przez ten etap.
Dalej na pewno będzie już z górki Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha