Obecnie 272 forumowiczów jest online
Obecnie 272 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod GTM a "każdy moduł to inny plik"

Nowicjusz ✭

Witam,

mam stronę (tematyka informacyjna), który posiada zainstalowany jeszcze kod asynchroniczny (ga.js), czyli przed zamknięciem body.

W tej chwili statystyki zbierane są... hmmm przemilczę ich jakość. Chciałabym to ogarnąć, jednak bez aktualizacji kodu się nie obejdzie. Niestety umieszczenie GTM spełzło na niczym bo: każdy moduł to oddzielny plik.

Jak w takiej sytuacji umieścić kontener (nie mi nie mówi to wyjaśnienie)? Czy jeśli rzeczywiście wymaga to wiele pracy (niestety w grę wchodzą tylko szybkie, niepracochłonne rozwiązania), to jaka będzie jakość zbieranych danych, jeśli aktualny kod zostanie podmieniony na GTM?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Kod GTM a "każdy moduł to inny plik"

Najlepszy Współtwórca
Strona sklada sie z szbalonu, ktory powinien raczej byc spojny dla wszystkich podstron. Wystarczy, ze zainstaluje kod GTM po tagu otwierajacym <body> i juz na reszcie podstron powinien sie pojawic kod GTM.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Po pierwsze warto zainstalować kod GTM raz a dobrze i nie będziesz już miał problemów z zaimplementowaniem GA, kodów konwersji, pixeli marketingowych itp. Pamiętaj. że kod GTM musi być wklejony zaraz za znacznikiem <body> ( jest to bardzo ważne) i na każdej podstronie. Na pewno GA na tym skorzysta, bo jak piszesz masz go wklejony nieprawidłowo. Nie wiem z jakiego silnika serwisu korzystasz - Wordpress, Concrete5, Joomla czy np. serwis jest na jakimś frameworku ? Jak będziesz wiedziała co masz, to będzie łatwiej Nam Ci pomóc. Adaśko

Wschodząca Gwiazda
Wdrożenie podstawowego kontenera GTM z tagiem Universal Analytics jest stosunkowo proste, jednakże wykonywanie przez GTM trudniejszych czynności jak np. śledzenie zdarzeń na kliknięcia, pobieranie, wysyłanie formularzy, nastręcza wielu użytkownikom wielu problemów.
Poza tym GTM jest przede wszystkim po to by implementować tagi śledzące bez ingerencji w stronę (chociaż ta ingerencja i tak jest niekiedy niezbędna).
Natomiast jeśli chcesz mieć tylko podstawowe śledzenie w GA to sugeruję zostawić na razie GTM i zaimplementować śledzenie bezpośrednio na stronie.
Będzie zdecydowanie szybciej i prościej.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Wiem do czego służy GTM. Problem jest z implementacją. Z informacji od osoby odpowiedzialnej za stronę otrzymałam informację, że "każdy moduł to oddzielny plik". Moje pytanie dotyczy tego jak w sytuacji, kiedy każdy moduł to oddzielny plik zaimplementować kontener GTM, tak żeby nie poświęcać na to godzin pracy.

Wschodząca Gwiazda
Chciałem tylko napisać, że implementacja GTM wcale nie jest taka prosta i czasem jednak warto pozostać przy standardowej implementacji kodu UA.
Natomiast informacja "każdy moduł to oddzielny plik" - niewiele nam mówi i tak jak zasugerował Adam - przydałoby się więcej informacji.
Np. adres strony lub przynajmniej na jakim silniku działa strona - a najlepiej jedno i drugie.
Tomasz Ciepłucha
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Strona sklada sie z szbalonu, ktory powinien raczej byc spojny dla wszystkich podstron. Wystarczy, ze zainstaluje kod GTM po tagu otwierajacym <body> i juz na reszcie podstron powinien sie pojawic kod GTM.