AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 186 forumowiczów jest online
Obecnie 186 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kod GA i UA na jednej stronie

Student ✭ ✭ ✭

Zdaję sobie sprawę z tego, że aby zbierać dane do dwóch kont GA powinno się umieścić w 1 kodzie 2 trackery.

Nowe konta z wykorzystują UA, a na stronie jest już GA. Jak rozumiem w takim wypadku również nie powinno się umieszczać 2 kodów obok siebie, czy w przypadku różnych rodzajów kodów jest to dopuszczalne?

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Kod GA i UA na jednej stronie

Wschodząca Gwiazda
Na forum było kilka tematów z tym związanych wiec poniżej odsyłam cię do linków natomiast to co dało się zauważyć to owszem, mogą być oba kody na stronie i działają, ale coraz więcej osób zauważa, że dane nie są do końca prawidłowo zbierane.

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Dwa-kody-%C5%9Bledz%C4%85c...

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Kod-Universal/td-p/9077/hi...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Na forum było kilka tematów z tym związanych wiec poniżej odsyłam cię do linków natomiast to co dało się zauważyć to owszem, mogą być oba kody na stronie i działają, ale coraz więcej osób zauważa, że dane nie są do końca prawidłowo zbierane.

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Dwa-kody-%C5%9Bledz%C4%85c...

https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Kod-Universal/td-p/9077/hi...

Najlepszy Współtwórca
Mozesz miec zainstalowana rownolegle na stronie jedna wersje klasyczna Google Analytics oraz jedna Google Universal Analytics.

Dane sa zbierane wykorzystujac inne biblioteki i generujac inne (w zalaznosci od Google Analytics) ciasteczka.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Maciek, znalazłem informacje że sugerowane jest aby zainstalować na jednej stronie wiele kodów analytics.js ale tylko jeden ga.js
Zgłosił się do mnie akurat Klient który ma na wielu stronach zainstalowane po 2 kody ga.js + 2 kody analytics.js + 1 remarketing i zastanawiam się nad rozwiązaniem problemu zliczania.
Wszystkie kody mają te same UA xxxxxxx - 1 (inną numerację końcową)

Co o tym myślisz?

Wschodząca Gwiazda
ja jestem bardzo ciekaw po co tyle tych kodów na jednej stronie?

Najlepszy Współtwórca
Koncowka kodu UA tswiadczy o zastosowaniu w ramach tego samego Konta, osobnej Uslugi, zatem innej strony. Nie wiem po co takie rozwiazanie z dzialaniem roznych kodow GA. Osobiscie (niechetnie) odchodze od klasycznego kodu, ale przechodze na Universal, bo za 1,5 roku tylko zostanie GUA. Wiec jeden kod UA w zupelnosci starczy. Widoki danych zawsze mozna podzielic filtrami.

Najlepszy Współtwórca
Ja w sumie tez. Bierze sie to pewnie z tego, ze testowali przeplywy miedzy stronami lub przekonywali sie do roznych wersji GA.

Nowicjusz ✭
Tak to jest Panowie jak się dostaje taki "spadek"... po kimś do remontu.
Znalazłem strony na których działa po 7-8 kodów GUA, tylko pytam się po co?
Po co tyle różnych danych, po co tak sobie utrudniać życie?
Podwijam rękawy i do roboty , GTM może mnie tylko uratować.
Wielkie dzięki za pomoc

Najlepszy Współtwórca
Przyjemnosci Emotikon: Szczęśliwy

Kod GA i UA na jednej stronie

Nowicjusz ✭

Podbijam temat, mój klient nadal ma na stronie klasyczny GA (wiąże się to wykorzystaniem ciasteczek chyba w business intelligence). Chcemy zaimplementować UA aby móc używać raportowania assisted impression, bez usuwania klasycznego GA.

Czy nadal GA i UA na jednej stronie nie będą się ze sobą kłócić ?