AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 222 forumowiczów jest online
Obecnie 222 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jedna domena i dużo subdomen - ANALYTICS

Nowicjusz ✭
Witam wszystkich forumowiczów.

Przeczytałam już chyba cały internet, ale większość odpowiedzi/rozwiązań dotyczy przykładów domeny z kilkoma subdomenami (1-10). 

Chciałam się dowiedzieć jak badać ruch dzięki analytics na stronie, która posiada bardzo dużo subdomen (ponad 250).

Jest to katalog firm - dla każdej firmy tworzy się automatycznie nowa subdomena.

Domena główna: superstolarz.pl

Po zastosowaniu kilku filtrów, Analitics pokazuje mi ruch na subdomenach, ale nie pokazuje źródła wejść. Natomiast na głównej domenie w większości źródłem wejść są subdomeny (oczywiście inne źródła też pokazuje).

Pytanie jak zrobić, żeby pokazywał źródła wejść na subdomeny i jak zrobić żeby nie pokazywał wejść na domenę główną z subdomen (tylko liczył to jako jeden serwis)

Wszystkie subdomeny i domena główna mają ten sam kod śledzenia.
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Jedna domena i dużo subdomen - ANALYTICS

Wschodząca Gwiazda
W Google Analytics przejdź do Administracja i na poziomie usługi (w środkowej kolumnie) otwórz Informacje o śledzeniu > Lista wykluczeń stron odsyłających i sprawdź czy masz wpisaną własną domenę superstolarz.pl. Jeśli nie dopisz ją do listy.

O jakich filtrach piszesz i co to znaczy, że Analytics nie pokazuje źródła wejść?
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Jedna domena i dużo subdomen - ANALYTICS

Wschodząca Gwiazda
W Google Analytics przejdź do Administracja i na poziomie usługi (w środkowej kolumnie) otwórz Informacje o śledzeniu > Lista wykluczeń stron odsyłających i sprawdź czy masz wpisaną własną domenę superstolarz.pl. Jeśli nie dopisz ją do listy.

O jakich filtrach piszesz i co to znaczy, że Analytics nie pokazuje źródła wejść?
Tomasz Ciepłucha