AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 305 forumowiczów jest online
Obecnie 305 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak zbudować listę remarketingową opartą na pagetype etc.?

Student ✭ ✭ ✭

Hej,

zastanawiam się jak można ustawić listę remarketingową opartą na parametrach pagetype, pcat, pvalue z poziomu Google Analytics?

Moim celem stworzenie następujących kampanii remarketingowych:

• Visitors: Odwiedzający
  • Cart Abandoners: Odwiedzający>Wkładający do Koszyka
  • Buyers: Odwiedzający>Wkładający do Koszyka>Kupujący

z różnymi długościami trwania, czyli np. 1 dzień, 2 dni, 7 dni, itd.

I mam problemEmotikon: Szczęśliwy

W Google Analytics mogę stworzyć warunek "nie kupili" (transakcje:0), ale nie wiem jak zrobić warunek "byli w koszyku" za pomocą pagetype:cart. W dodatku mam domyślnie ustawione listy na 7 dni.

W AdWords mogę zrobić krótsze listy, np. 1 dniowe i mogę ustawiać parametr pagetype, ale nie mogę wykorzystać dwóch parametrów na raz, tzn. "był w koszyku i nie kupił".

W dodatku nie mogę wykluczyć jednej listy z drugiej gdy tworzę ją na bazie parametrów np. "Lista Cart Abandoners 3 dni minus Lista Cart Abandoners 1 dzień" da mi wszystkich tych, którzy porzucili koszyk 2 i 3 dni temu, ale nie 1 dzień temu, ponieważ na tych mam osobną kampanię.

Macie może jakiś pomysł?

Z góry dziękuję za Waszą pomoc!

Pozdrawiam, Olek

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Jak zbudować listę remarketingową opartą na pagetype etc.?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Czesc Olku,

Kupe lat Emotikon: Mrugający

Najprosciej bedzie zrobic listy remarketingowe z wykorzystaniem zaawansowanych segmentow, gdzie bedziesz sie opieral na realizacjach celow (np. dodali do koszyka, kupili) i warunkach (wyklucz/uwzglednij) uzytkownikow.

BTW w sklepie interentowym obok celu realizacji zamowienia absolutny must have - IMHO - to cel dodali produkt do koszyka. Dzieki temu poznasz potencjal (najczesciej stracowny) produktow, ruchu itp. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Czesc Olku,

Kupe lat Emotikon: Mrugający

Najprosciej bedzie zrobic listy remarketingowe z wykorzystaniem zaawansowanych segmentow, gdzie bedziesz sie opieral na realizacjach celow (np. dodali do koszyka, kupili) i warunkach (wyklucz/uwzglednij) uzytkownikow.

BTW w sklepie interentowym obok celu realizacji zamowienia absolutny must have - IMHO - to cel dodali produkt do koszyka. Dzieki temu poznasz potencjal (najczesciej stracowny) produktow, ruchu itp. 

Wschodząca Gwiazda
Olek a czemu masz osobną kampanię na tych co porzucili koszyk 1 dzień temu ? Czy to już nie przerost formy na treścią ? Wzór na porzucony koszyk jest dosyć prosty = ci co dodali do koszyka - ci którzy dokonali zakupu. Nie gniewaj się, ale intrygujące ustawienia kampanii.

Adaśko

Student ✭ ✭ ✭
Hej Maćku,

dzięki za odpowiedź. Przetestuję i dam Ci znać czy mi się udało. Sorki, że dopiero teraz odpisuję, Gmail zakategoryzował mi maila, tak że go nie było widać.

Student ✭ ✭ ✭
Cześć Adamie,

wyobraź sobie taki scenariusz:
1. Klient porzuca koszyk.
2. Do 24h wpada do kampanii o wysokim CPC i komunikacie, że zostawił coś w koszyku. Nie zareagował.
3. Po 24h wpada do kampanii z komunikatem, że zostawił koszyk i ma darmowy transport.
4. Po 48h wpada do kampanii z komunikatem, że zostawił koszyk, ma darmowy transport i kod rabatowy na 10%.

Łatwiej takim scenariuszem zarządza się na poziomie kampanii.

Co rozintrygowałem Cię?Emotikon: Mrugający