AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 233 forumowiczów jest online
Obecnie 233 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak utworzyć cel- kliknięcie w e-mail

Nowicjusz ✭ ✭

Witam

Proszę o pomoc, mam następujący problem. Nie potrafię utworzyć celu polegającego na zliczaniu kliknięć w e-mail, niezależnie czy ktoś wyśle maila czy nie.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kotwicki N
września 2015

Dot.: Jak utworzyć cel- kliknięcie w e-mail

Najlepszy Współtwórca

Kod jest ok.

Jeśli kiedyś bęziesz miał więcej adresów e-mail na stronie kontakt, możesz zamiast "e-mail" w konfiguracji kodu dodać rzeczywisty adres lub nazwę oddziału czy działu firmy. Oczywiście dla każdgo zestawu przygotowanych danych tworzysz odrębny cel.

Aby utworzyć cel dla zdarzenia:

- nadaj nazwę,

- wybierz 4 opcję:  "zdarzenie",

- w następnym kroku ustaw kategorię i działanie odpowiednio: kontakt i e-mail (czyli wartości z kodu).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca

Samo kliknięcie w link e-mail na stronie (mailtoEmotikon: Szczęśliwy nie jest zliczane.

Link należy otagować uzywając np funkcji onclick i wirtualnej odsłony lub jeszcze lepiej zdarzenia.

Wirtualna odsłona

<a href= mailto:xxxxxx   onclick="_gaq.push(['_trackPageview','/e-mail']);> adres e-mail</a>
gdzie:

/e-mail to dowolny wirtualny adres jakim zechcesz opisać kliknięcie. Bedzie on widoczny w raporcie treści i możesz ustawić go jako cel.

Jednak takie rozwiązanie powoduje zafałszowanie pomiarów ilości odsłoni w niektórych sytuacjach czasu pobytu na stronie.

Lepiej użyć zliczania zdarzeń:

<a href=mailto:xxxxx onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'kontakt', 'e-mail']);">adres e-mail</a>

Możesz rozróżniać nawet poszczególne adresy.
Jako cel wybierasz wtedy zdarzenie o konkretnych parametrach (kontakt, e-mail)

Jeśli coś nie jest dla Ciebie jasne - pisz.

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Temat był też poruszany tutaj.

Nowicjusz ✭ ✭

dzięki, czy to jest dobrze?

<strong><u><span style="font-size:18px;"><a href="mailto:biuro@kotwicki.pl?subject=Zg%C5%82oszenie&amp;body=Rodzaj%20nieruchomo%C5%9Bci%3A%0AMiejscow... onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'kontakt', 'e-mail']);">biuro@kotwicki.pl</a></span></u></strong>

dobrze to jest zrobione?

Nowicjusz ✭ ✭

I jeszcze jedno Emotikon: Szczęśliwy ustawiałem cele na docelowy URL, czas, i strony/odwiedziny i jest to dla mnie problemem ale nie mam pojęcia jak to ustawić na stonie analytics

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Kotwicki N
września 2015

Najlepszy Współtwórca

Kod jest ok.

Jeśli kiedyś bęziesz miał więcej adresów e-mail na stronie kontakt, możesz zamiast "e-mail" w konfiguracji kodu dodać rzeczywisty adres lub nazwę oddziału czy działu firmy. Oczywiście dla każdgo zestawu przygotowanych danych tworzysz odrębny cel.

Aby utworzyć cel dla zdarzenia:

- nadaj nazwę,

- wybierz 4 opcję:  "zdarzenie",

- w następnym kroku ustaw kategorię i działanie odpowiednio: kontakt i e-mail (czyli wartości z kodu).

Nowicjusz ✭ ✭

Wielkie dzięki Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭
Wita Pana, chciałem zapytać, czy kod można zaimplikować również do buttom'a z e-mailem?

Coś takiego:

[button_red url="mailto:xxx" target="_self" onclick="_gaq.push(['_trackEvent', 'xxx', 'e-mail', 'xxxx']ZAPYTAJ O PRODUKT[/button_red]

Wydaje mi się, że taki skrypt nie sczytuje danych...

Profesjonalista ✭
Pamiętajcie też, że w przypadku wszelkiego typu linków mailto lepiej jest używać onmousedown niż onclick. Onclick czasami sprawia w tym przypadku problemy z brakiem wysyłania zdarzenia/odsłony (chyba, że link ma ustawiony target="_blank" - wtedy raczej problemów nie ma).

Wschodząca Gwiazda
Łukasz K nie możesz stosować tego do BBCode. To jest język formatowania wiadomości internetowych i w nim nie możesz (dla bezpieczeństwa) stosować PHP, JavaScript czy znaczników HTML.

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭

Zatem jak dodać e-mail z kodem celu do elementu zagnieżdżonego w grafice?

Wschodząca Gwiazda
Napisz co masz na myśli "elementu zagnieżdżonego w grafice " .

Adaśko