Obecnie 185 forumowiczów jest online
Obecnie 185 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak sprawdzić w GA liczbę przejśc z kampanii GDN

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Witam serdecznie, Mam pytanie, do kampanii GDN (którą prowadzę) nie utworzyłam utm-ów, mam dostęp do Google Analitycsa, jak mam sprawdzić które kliki są z mojej kampaanii. Ważne firma dla której prowadzę kamanię GDN korzysta z agencji, która też prowadzi kampanię ale produktową i na wyszukiwarkę. i w GA widzę google/cpc wszystkich kampanii. 

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Jak sprawdzić w GA liczbę przejśc z kampanii GDN

Wschodząca Gwiazda
Napisałem to w drugim Twoim wątku, ale powtórzę tutaj - jeżeli miałaś nieotagowane linki i nie było automatycznego tagowania to ruch z GDN będzie widziany jako referral - czyli takie zwykłe kliki z innych stron.
On nie będzie pod google / cpc.
Jakby było automatyczne tagowanie, ale konta nie byłyby połączone wówczas ruch byłby kwalifikowany jako google / cpc, ale wszędzie widniało by not set.
Jak nie ma tagowania wówczas ruch jest klasyfikowany według standardowych reguł.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
Czy kampania AdWords, którą Ty prowadzisz i te kampanie, które prowadzi ta druga agencja prowadzone są z tego samego konta AdWords?
Jeżeli tak dane powinny być dostępne. W pozyskiwanie>cały ruch >kanały kampanie z GDN widnieją jako Display. Sprawdź też raport Pozyskiwanie > AdWords > Kampanie.

Jeśli prowadzisz kampanie z innego konta AdWords musisz połączyć prawidłowo to konto z kontem Google Analytics, żeby mieć dane.
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Magister ✭

W Raportowaniu: Pozyskiwanie->AdWords->Kampanie. Szukasz tam swojej kampanii po nazwie. Jeśli na dwóch konta mają taką samą nazwę kampanii, dajesz wymiar dodatkowy "E-commerce->Konto".

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
To sa inne konta AdWords

Magister ✭
No to zrób tak jak napisałem Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
NIe mam moje kampanii w pozyskiwanie > AdWords > Kampanie ponieważ nie mam połączonego konta z gA, natomiast tamta agencja ma i tam widzę tylko ich kampanięEmotikon: Szczęśliwy

Magister ✭
No to trzeba podłączyć twoje konto AdWords z Analytics. Inaczej te wyniki będą prezentowane jako (not set)

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Już to zrobiłam ale do raportu za ostatnie 30 dni potrzebuję tych danych z analitycsa i sobie pomyślałam, że jak od ruchu całego google/cpc odejmę ruch z kampanii pozyskiwanie>AdWords>Kampanie czyli kampanii tej agencji to rszta klików będzie z mojej kampanii ale nie wiem czy dobrze myślę Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭ ✭ ✭
To i tak nic Ci nie da, bo ten ruch będzie widniał jako not set. Nie wysegmentujesz go.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
NIe wysegmentuję ale tak na oko czy tak mogę przyjąć, że cały ruch z google/cpc czyli ze źródła i od niego odejmę ruch z pozyskiwanie Adwords kampanie to liczba wejść która zostanie to prawdopodobnie z mojej kampanii. Czy ja dobrze myślę czy pod google cpc może kryc się jeszcze coś innego?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Wschodząca Gwiazda
Napisałem to w drugim Twoim wątku, ale powtórzę tutaj - jeżeli miałaś nieotagowane linki i nie było automatycznego tagowania to ruch z GDN będzie widziany jako referral - czyli takie zwykłe kliki z innych stron.
On nie będzie pod google / cpc.
Jakby było automatyczne tagowanie, ale konta nie byłyby połączone wówczas ruch byłby kwalifikowany jako google / cpc, ale wszędzie widniało by not set.
Jak nie ma tagowania wówczas ruch jest klasyfikowany według standardowych reguł.
Tomasz Ciepłucha