Obecnie 301 forumowiczów jest online
Obecnie 301 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak połączyć konto analytics i kilka kont adwords?

Nowicjusz ✭ ✭

Witam, próbuję od jakiegoś czasu i nie mogę...

Mam dwa konta adwords. Jedno jest połączone z analytics i chciałbym połączyć również drugie. Niestety jak wchodzę w analyticsa... i klikam na połącz konta... Nowa grupa... to nie mam wyboru konta adwords... 

W administracji konto "adwords" ma niby wszystkie uprawnienia do administrowania użytkownikami, edycji itd. 

Kto mi podpowie jak od A do Z zrobić, by to konto adwords stało się widoczne dla konta analytics... 

Z góry wielkie dzięki.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jakubz
października 2015

Dot.: Jak połączyć konto analytics i kilka kont adwords?

Najlepszy Współtwórca
od początku nie rozumiem po co chcesz dodać do konta adwords x2@gmail.com użytkownika x1@gmail.com

do połączenia konta adwords i nalaytics wystarczy jak masz ten sam mail jako administratora -a na to wygląda, żę jest bo na koncie adwords masz administratora x2@gmail.com oraz do analyticsa masz administratora x2@gmail.com

Wchodź na konto analytics logując się mailem x2@gmail,com - wejdź do administracji i w środkowej kolumnie łączenie kont

utwórz nowe połączenie i powinieneś mieć możliwość połączenie analytics x1 z adwords x2
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Czy maillogowania do analytics jest dodany również jako użytkownik - administrator do AdWords.

Wspominasz o tym w poście, ale czy na pewno jest to zrobione? Jeśli mail administratora analytics jest jako administrator na tym koncie, które chcesz dodać to na pewno analytics powinien widzieć to konto adwords.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Właśnie to jest ten problem. Straszny burdel tu mam...

Mam konta adwords:
X1@gmail.com (stare konto adwords połączone z analytics)
X2@gmail.com (nowe konto adwords)

Konto Analytics:
X1@gmail.com

Gdy wysyłam z konta adwords X2@gmail.com zaproszenie do x1@gmail.com - mam komunikat, że to konto już ma konto adwords. Próbowałem więc X3@onet.pl ale ono jest jakoś połączone z X1@gmail.com Jak loguje się na to onetowe, to otwiera mi się konto X1@gmail.com.

Przyznam, że trochę w tym wszystkim bałaganu, którego nie umiem właczyć aby mi pokazał "drzewko" powiązań, i dlatego nie chciałbym dodawać kolejnego konta, a chciałbym jakoś uporządkować całość?

Mam analytics na konto x@gmail.

Wschodząca Gwiazda
Heja Jakub. Radzę zrobić Ci tak : załóż sobie nowego kont w Google, które będzie bez konta adwords. Na nim załóż sobie konto MCK ( https://www.google.pl/intl/pl/adwords/myclientcenter/ ) . Podepnij wszystkie konta do MCK. Pamiętaj, że do MCK ty zapraszasz inne konta - więcej na https://support.google.com/adwords/answer/6139186?hl=pl . Adaśko

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jakub spróbuj zrobić tak:

Wejdź na konto Analytics X1@gmail.com. Wejdź do administracji i na poziomie konta (kolumna od lewej) Zarządzanie użytkownikami.

Czy w tym miejscu masz dodanego maila X2@gmail.com jako administratora? Czyli wszystkie checkboxy zaznaczone?

Jeśli nie masz to dodaj. Odczekaj chwilkę i wejdź w łączenie kont w analyticsie. Dodaj nowe powiązanie i wtedy system powinien widzieć konto adwords X2@gmail.com.

Edytowane: To co ty próbowałeś zrobić w żaden sposób by nie wyszło bo adres email jaki chciałęś dodać jest już powiązany z innym kontem adwords - ale i tak by Ci to nic nie dało bo nie na tym polega łączenie kont AdWords z Analytics by na koncie adwords X1@gmail.com był dodany administrator z maila X2@gmail.com.

Łączenie może dojść do skutku gdy na koncie AdWords i Analytics masz tych samych administratorów. Tych administratorów może być kilku, ale łączenie musisz zrobić z maila administratora, który znajduje się na koncie AdWords i Analytics - jako administrator.

A na to wygląda, że w Analytics nie masz dodanego administratora dla X2@gmail.com i tu tkwi problem.

Dodatkowo instrukcja z supportu - łączenie i rozłączanie kont adwords i analytics

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Cześć Dominik.

Faktycznie w Adwords nie ma konta administratora z "analytics". Niestety wchodząc w Adwords x2@gmail.com > dostęp do konta > klikając "zaproszenie do konta". Pojawia się problem o którym wspominałem. Nie mogę dodać konta "anaytics" bo pojawia się komunikat, że to konto ma już przypisane konto "adwords"...

W analytics dodane jest konto z uprawnieniami administratora X1@gmail.com oraz x2@gmail.com

Kłopot jest w koncie adwords X2@gmail.com gdy próbuje dać dostęp administratorowi analyticsa x1@gmail.com (do tego konta jest już przypisane 1 konto adwords).

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jakubz
października 2015

Najlepszy Współtwórca
od początku nie rozumiem po co chcesz dodać do konta adwords x2@gmail.com użytkownika x1@gmail.com

do połączenia konta adwords i nalaytics wystarczy jak masz ten sam mail jako administratora -a na to wygląda, żę jest bo na koncie adwords masz administratora x2@gmail.com oraz do analyticsa masz administratora x2@gmail.com

Wchodź na konto analytics logując się mailem x2@gmail,com - wejdź do administracji i w środkowej kolumnie łączenie kont

utwórz nowe połączenie i powinieneś mieć możliwość połączenie analytics x1 z adwords x2
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Ech Emotikon: Szczęśliwy nawet nie wiesz ile czasu na to straciłem Emotikon: Szczęśliwy Celowo przelogowywałem się na "głównego" administratora, właściciela konta i nie mogłem tego dodać... Teraz zrobiłem to z poziomu tego drugiego konta i gotowe.

Wielkie dzięki! Emotikon: Szczęśliwy

Prowadzę sklep z prezentami/gadżetami Emotikon: Mrugający jeżeli byś jakichś szukał/znalazł a tu chyba nie wolno dawać linków Emotikon: Mrugający to zapraszam na priv Emotikon: Mrugający z chęcią dorzucę rabat Emotikon: Mrugający Dzięki za pomoc i cierpliwość!

Najlepszy Współtwórca
ciesze się, że udało się pomóc Emotikon: Szczęśliwy prezent nie jest potrzebny ani rabat Emotikon: Mrugający
Dominik Myślak