Obecnie 245 forumowiczów jest online
Obecnie 245 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Jak? - kod dla celu GA, zliczający pojawienie się DIV class na stronie

Nowicjusz ✭

Witam,

Proszę o podanie przykładu kodu JS, który należy umieścić na stronie, by zliczał ilość pojawień się DIVa na podstawie class. Kod potrzebny do Celu W GA.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Jak? - kod dla celu GA, zliczający pojawienie się DIV class na s

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

może spróbuj tak:

<script>
$(document).ready(function(){ $( "body" ).on( "show", "div.twojaKlasa", function() {
_gaq.push(['_trackEvent', 'Formularze', 'Rejestracja', 'Jakaś etykieta żebyś mógł później rozróżnić']); });
}); </script>

daj znać czy działa ok

Zakładam że wogóle śledzenie masz zainstalowane na stronie. Jeśli nie to kod śledzenia z panelu GA wklej przed zamykającym </head> a kod który podałem możesz umieścić przed </body>.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

onDisplay, onShow, onLoad

Profesjonalista ✭
Tomasz,
chcesz policzyć ile danych elementów DIV zostało wygenerowanych i tą wartość jakoś wysłać?
Czy może te DIVy generują się po jakiejś akcji (przycisk, link ,itp) i po każdym utworzeniu takiego DIVa chcesz wysłać informację do GA.

Korzystasz z jakichś jQuery, Mootols, innych bibliotek czy nie...

Chętnie pomogę, ale totalnie mnie ostatnio moja kula do wróżenia zawodzi Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Bardzo przepraszam, niepotrzebnie założyłem, że problem jest popularny. Strona jest tworem opartym na Symphony Framework. Korzysta również z Jquery. Div pojawia się po kliknięciu w button. Założenie jest następującę - chcę skonstruować w GA cel, który będzie pokazywał ilość pojawień się popup (informacja o poprawnej rejestracji na stronie). Także cel musi zliczać ilość pojawień tego popup (div posiadający klasę, bez id).

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

To wystarczy ustawic cel oparty na zdarzeniach wywolanych po kliknieciu w button korzystajac z onSubmit lub onClick:
<a href="#" onClick="_gaq.push(['_trackEvent', 'Pokazanie', 'Diva', 'Nazwa diva']);">Pokaż diva</a>

onSubmit fajnie dziala jak masz powyzej formularz, wiec wrzuci Tobie event do GA jesli formularz przejdzie walidacje.

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

jeśli samo kliknięcie w przycisk (i wyświetlenie tego popupa) jest wystarczające żeby założyć poprawną rejestrację można prosto:

<a href="#" onClick="_gaq.push(['_trackEvent', 'Kategoria', 'Zdarzenie', 'Jakaś etykieta', 'ewentualnie wartość']);">Kliknij</a>

// EDIT

Maciek mnie ubiegł Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli samo kliknięcie nie jest wystarczające żeby stwierdzić że rejestracja była poprawna (bo np musi jeszcze wypełnić formularz) wtedy lepiej po weryfikacji dopiero wysłać event do GA

Nowicjusz ✭
Niestety nie jestem programistą JS i potrzebuję kompletny przykład - liczę tu na Waszą pomoc.
Jednak z tego co mi się wydaję przykład Maćka zlicza cel po kliknięciu przycisku, a nie po pojawieniu się DIVa - to nie najlepsze rozwiązanie, ponieważ kliknięcie w przycisk nie zawsze wywołuje diva (np gdy użytkownik źle wypełni formularz rejestracyjny i musi go poprawić zanim zostanie poprawnie zarejestrowany).
Jeżeli jest to możliwe - proszę o przykład zawierający kompletny kod niezbędny do umieszczenia na stronie. Chciałbym uzupełnić go jedynie od ID konta GA, ID celu oraz class Diva. Przepraszam za swoją niekompetencję.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

może spróbuj tak:

<script>
$(document).ready(function(){ $( "body" ).on( "show", "div.twojaKlasa", function() {
_gaq.push(['_trackEvent', 'Formularze', 'Rejestracja', 'Jakaś etykieta żebyś mógł później rozróżnić']); });
}); </script>

daj znać czy działa ok

Zakładam że wogóle śledzenie masz zainstalowane na stronie. Jeśli nie to kod śledzenia z panelu GA wklej przed zamykającym </head> a kod który podałem możesz umieścić przed </body>.

Najlepszy Współtwórca
Tomku dlatego zdarzenie powinno zostac wyzwolone trigerrem onSubmit, gdzie formularz przejdzie walidacje.