Obecnie 106 forumowiczów jest online
Obecnie 106 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Importowanie danych o zwrocie kosztów transakcji do UA

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam,

Jak to życiu, część rzeczy dzieje się poza naszym stronami www, a fajnie jest mieć dane w Analyticsie uzupełnione o takie informacje.

Chciałem wykorzystać funkcję importowania danych o anulowaniu transakcji e-commerce, aby dane w Anayticsie powiązać z tym kiedy doszło do ostatecznego zakupu. (w moim przypadku transakcja na stronie to jeszcze nie końcowa sprzedaż).

Nie mam żadnej integracji z e-commerce więc po prostu sam na stronie thankyou wysyłam dane o transakcji z 1 produktem zakupionym za 50 zł i z generowanym transactionID (ID są unikalne). Wszystkie te transakcje widzę w Analyticsie, również po włączeniu nowego e-commerce.

W funkcji Importowanie danych przygotowałem szablon csv zgodnie z https://support.google.com/analytics/answer/6014861?hl=en&ref_topic=6015090. Transakcje nie są anulowane, ani ich przychód nie zmienia się na 0 chociaż ładowałem pliki csv od najprostszych jednokolumnowych 

ga:transactionId
policyReq1255

po takie z dodatkowymi parametrami: 

ga:transactionId,ga:transactionRevenue
policyReq1244,0

Czy ktoś z Was ma doświadczenia (złe lub dobre) z importowaniem danych o zwrotach do UA i może mi podpowiedzieć co może być nie tak? 

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Importowanie danych o zwrocie kosztów transakcji do UA

Najlepszy Współtwórca
Jak mozesz miec wiecej anulowanych transakcji jak prawdziwych? Emotikon: Szczęśliwy
Czegos czego nie ma w GA nie usuniesz Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭
Nie bardzo, ponieważ tych anulowanych transakcji jest więcej niż prawdziwych. Jeśli miałbym dla każdej z nich tworzyć taki kod i go ładować to bym się ... nie powiem co Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭

Zastanawia mnie też to, że spróbowałem nawet zrobić najprostszy import danych wg pliku csv:

ga:dimension1,ga:dimension2,ga:metric1,ga:metric2,ga:metric3
policyReq1244,1,1,73,0
policyReq1243,1,1,43,0
policyReq1242,0,0,0,0
policyReq1241,0,0,0,1

wykorzystując tylko niestandardowe wymiary i dane. Plik załadował się, ale raportu, który by wyświetlił ten dane w komplecie nie mogę już utworzyć. Tzn. jest pusty. 

Widzę np. raport dimension1 versus np. Ilość, ale dimension1 versus metric1 jest pusty. O ile rozumiem nie powinien być pusty.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Jak mozesz miec wiecej anulowanych transakcji jak prawdziwych? Emotikon: Szczęśliwy
Czegos czego nie ma w GA nie usuniesz Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭
Emotikon: Szczęśliwy
Chodziło mi o to, że chciałbym usuwać w ten sposób spore ilości transakcji zapisanych w GA. Nie tylko sporadycznie.