Obecnie 224 forumowiczów jest online
Obecnie 224 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Import transakcji z Analytics do AdWords - rozbieżności w danych

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Mam połączone konta AdWords i Analytics. W AdWords nie monitoruję konwersji mierzonych kodem konwersji AdWords, zdecydowałam się na import danych o transakcja z modułu e-commerce w Analyticsie, by mieć informacje tylko o sprzedażach, które zostaną w Analyticsie przypisane do źródła google/cpc. 

Niestety Google AdWords monitoruje znacznie mniejszą liczbę transakcji niż Analytics (transakcje przypisane do kampanii AdWords). Dla przykładu: w okresie 1-7.09. AW raportuje 82 transakcje z GA, a Anlytics dla źródła AdWords 121. Zastanawiam się z czego wynika taka rozbieżność.

Połączyłam również konto DoubleClick Serach z Google Analytics, gdzie też importuję informacje o transakcjach Analytics. Tu dane raportowane są prawidłowe.

Czy AdWords mimio, że korzysta z danych Analytics przypisuje transakcje do dnia kliknięcia? Czyli jeśli w danym zakresie dat nie wystąpiło i kliknięcie i transakcja, to nie będzie ono raportowane? To moja jedyna hipoteza, ale nie mogę znaleźć jej potwierdzenia w centrum pomocy. Dodatkowo, rozjazd jest na tyle duży, że to raczej niemożliwe.  

Czy ktoś może pomóc rozwikłać tę zagadkę?

dzięki

Alicja

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: Import transakcji z Analytics do AdWords - rozbieżności w danych

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

AdWords i Analytics to mimo wszystko dwa odrebne systemy. Wymiana danych potrafi trwac nawet do 3 dni. W pomocy pisza, ze do 2 dni, ale praktyka pokazuje cos innego:
https://support.google.com/analytics/answer/1034306?hl=pl

Przejrzyj prosze artykul w centrum pomocy "Porównanie danych konwersji Analytics i AdWords":

https://support.google.com/analytics/answer/2679221?vid=1-635774250011116201-4057833221

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

AdWords i Analytics to mimo wszystko dwa odrebne systemy. Wymiana danych potrafi trwac nawet do 3 dni. W pomocy pisza, ze do 2 dni, ale praktyka pokazuje cos innego:
https://support.google.com/analytics/answer/1034306?hl=pl

Przejrzyj prosze artykul w centrum pomocy "Porównanie danych konwersji Analytics i AdWords":

https://support.google.com/analytics/answer/2679221?vid=1-635774250011116201-4057833221

Nowicjusz ✭

Mam ten sam problem.

Rozumiem, że porównując konwersje mierzone kodem śledzenia Adwords i kodem śledzenia Analytics różnice w danych będą naturalne. 

Tak jak widać na wycinku kod Adwords zarejestrował 236 konwersji a kod Analytics 186 transakcji. 

Nie rozumiem jednak dlaczego występują rozbieżności w liczbie i wartości konwersji przy imporcie transakcji i celów z Analytics do Adwords. 

Wygląda to tak :

trans.PNG

W koncie Adwords posługuję się danymi o transakcjach i przychodach importowanymi z modułu ecommerce z Analytics. 

W koncie Adwords widzę, że ilość transakcji to 186 a przychód to 23 503zł

W koncie Analytics widzę, że ilość transakcji to 194 a przychód to 25 036zł (w Raporcie Pozyskiwanie ->Adwords)

Także zaimportowany cel Transakcja różni się w Adwords i Analytics:

W koncie Adwords widzę, że ilość zrealizowanych celów transakcji to 186

W koncie Analytics widzę, że ilość zrealizowanych celów transakcji to 195

Czy jest tak, że przy imporcie danych w Analytics także brane są konwersje, które wystąpiły w określonym w Adwords oknie konwersji (30 dni) ? 

Będę wdzięczna za wyjaśnienie. 

Wschodząca Gwiazda

W uproszczeniu : w AdWords konwersja jest przypisywana do dnia kontaktu z reklamą w wyszukiwarce, a w Google Analytics do dnia wystąpienia konwersji. Np. Jan kliknął w reklamę 21.01.2018 a kupił po dwóch dniach czyli 23.01.2018. To AdWords przypiszę konwersję do dnia 21.01 a GA do 23.01. 

Nowicjusz ✭

Ok rozumiem różnicę między metodą zliczania Adwords i Analytics.

Ale czy tak się dzieje także przy imporcie danych o transakcjach z Analytics do Adwords? Czy mimo tego, że pobieram dane o transakcji X i wartości Y, która w Analytics zarejestrowana została  powiedzmy 13 stycznia 2018, to po imporcie do Adwords zostanie ona przypisana do dnia dnia kliknięcia czyli np. 10 stycznia 2018?