Obecnie 202 forumowiczów jest online
Obecnie 202 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ilość wizyt po wizycie spełniającej określony warunek

Nowicjusz ✭

Witam,

Może ktoś z użytkowników forum potrafiłby mi pomóc - mam mianowicie taki problem. Chciałbym sprawdzić jaka jest ilość wizyt użytkowników po wizycie spełniającej dany warunek.

Np. Chcę wiedzieć ile wizyt wykonują użytkownicy, którzy przyszli do serwisu po kontakcie z treścią reklamy X, niezależnie czy to są nowi użytkownicy czy powracający.

W tym celu można np. skorzystać z raportu Odbiorcy -> Zachowanie -> Częstotliwość wizyt. Myślałem, aby na ten raport nałożyć następujący segment: Sekwencje -> Filtr -> Uwzględnij -> Użytkownik -> Rozpoczęcie sekwencji -> Interakcja użytkownika + Krok 1 Treść reklamy zawiera X. Tylko taki segment mam wrażenie, że pokazuje w tym raporcie także ilość sesji z przeszłość, przed wizytą z danej reklamy. A mi chodzi o to aby pokazywał ilość sesji po wizycie z danej reklamy.

Mówiąc obrazowo: mamy użytkownika, który wykonał 10 sesji przed kontaktem z daną reklamą, po sesji będącej wynikiem kontaktu z daną reklamą wykonał jeszcze 3 sesje. Chciałbym aby ten raport po nałożeniu segmentu pokazywał dla danego użytkownika 3.

Uff, mam nadzieję, że jasno to przedstawiłem Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: Ilość wizyt po wizycie spełniającej określony warunek

Student ✭ ✭
@Marcin_TZ

jeżeli interesuje Cię wyłącznie liczba sesji to jest to jak najbardziej sensowne. Jeżeli uważasz, że liczba sesji jest taka sama to wejdź do raportu odbiorcy ogółem czy %powracających użytkowników się zgadza.

Możesz to ugryźć jeszcze inaczej: skoro ma to być po wizycie z daną reklamą to sprawdź czy liczba unikalnych użytkowników się zgadza jeżeli użytkownicy kliknęli w reklamę i trafili na jedną daną stronę docelową (w tym wypadku możesz dać landing page. I jeżeli liczba Ci się będzie zgadzać tzn. że wszystko jest ok.

Pamiętaj też, że użyłeś w Treść reklamy "Zawiera" co oznacza że jeżeli wpisałeś tam "xyz" to "axyz", "xyzb", "axyzb" także do niej pasują.

Pozdrawiam