Obecnie 281 forumowiczów jest online
Obecnie 281 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Ile w końcu tych konwersji?

Student ✭

Witam.
Mam taki problem.

Prowadzę od jakiegoś czasu kampanię na pewną markę kosmetyków. Mam w niej takie słowa "marka" i [marka].

Prowadzę codzienne statystyki i analytisc pokazuje, że słowo

marka doprowadziło do 3 konwersji o wartości 365,14 zł.

Fajnie. Ale idę dalej.

Ciekawi mnie, które słowo (w jakim dopasowaniu) generuje więcej konwersji. Klikam więc:

Wymiar dodatkowy->Reklama->Typ dopasowania słowa kluczowego i moim oczom ukazuje się raport:

"marka" - 6 konwersji - 660,76 zł;

[marka] - 0 konwersji - 0 zł

Czy ktoś wie o co chodzi? Które dane powinienem brać do raportów?

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Ile w końcu tych konwersji?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tak jak pisalem. Sa to dwa osobne systemy wiec roznica w danych moze wynikac z opoznienia komunikacyjnego miedzy soba. Zwlaszcza jak patrzysz dzien po dniu gdzie opoznienie moze siegac nawet do 72h.

Moze tu znajdziesz wiecej informacji:

https://support.google.com/analytics/answer/2679221?hl=pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
A jak sytuacja wygląda w adwords? Sprawdzałeś w adwords te konwersje?
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

W AdWordsie jeszcze inaczej. Co prawda [marka] - 0 konwersji, ale "marka" - 2 konwersje.

Sprawdziłem jeszcze na innym koncie. Jest dużo młodsze, to i konwersji dużo do badania nie mam. Ogólnie AdWords pokazuje więcej konwersji niż Analytics, ale tym się nie przejmuję. Problem jednak znowu występuje taki, że w raporcie podstawowym pewne słowo generuje przychód 80,95. Rozbijając na dopasowania, ścisłego nie ma wcale, a do wyrażenia przychód wynosi 105,82. 

Ponad 20 zł różnicy to dla mnie dużo. Jak optymalizować na podstawie takich raportów? Czy Wam zdarzyły się podobne przypadki?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Mariusz, konwersje z AdWords i Analytics sa zbierane wedle roznych metodologii, bo sa to dwa odbrebne i rozne narzedzia. Laczy je tylko pierwszy czlon nazwy Emotikon: Mrugającystad wynikaja miedzy innymi roznice w danych.

Analizujac dane trzymaj sie tylko jednego systemu raportujacego.  

Ty znasz najlepiej swoj biznes, ale patrzac po generowanych przychodach bedzie trudno Tobie optymalizowac po wartosci konwersji. Jesli zalezy Tobie na optymalizacji zwrotu z nakładów na reklamę to dla Ciebie jest ROAS:
https://support.google.com/adwords/answer/3419241?hl=pl
https://support.google.com/adwords/answer/2979071?hl=pl

Student ✭
Macieju wiem, że Analytics i AdWords zliczają dane w inny sposób (dlatego napisałem "Ogólnie AdWords pokazuje więcej konwersji niż Analytics, ale tym się nie przejmuję.") Emotikon: Mrugający Była to odpowiedz na pytanie @Pogotowie.
Twoja odpowiedz oczywiście jest przydatna i chętnie wezmę się za dynamiczne śledzenie wartości konwersji. Ale to w wolej chwili.
Masz może pomysł na odpowiedź na moje pierwotne pytanie? Czemu w zależności od użytego raportu Analytics pokazuje tak różne i rozbieżne wartości? Czy u Ciebie nie ma takich błędów?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tak jak pisalem. Sa to dwa osobne systemy wiec roznica w danych moze wynikac z opoznienia komunikacyjnego miedzy soba. Zwlaszcza jak patrzysz dzien po dniu gdzie opoznienie moze siegac nawet do 72h.

Moze tu znajdziesz wiecej informacji:

https://support.google.com/analytics/answer/2679221?hl=pl