AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 264 forumowiczów jest online
Obecnie 264 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Grupowanie treści - grupy z parametrami

Nowicjusz ✭

Cześć,

chciałbym skorzystać z grupowanie treści. Grupy które mnie interesują to url, które zawierają:

1) user/index (tylko te, w których nie było parametrów)

2) user/index?unverified

3) user/index?verified 

Żeby to osiągnąć ustawiam grupowanie treści w następujący sposób:

-grupuj z wykorzystaniem wyodrębnienia:

a) dla user/index?unverified - strona: ^.*\/user\/index\?unverified.*$

b) dla user/index?verified - strona: ^.*\/user\/index\?verified.*$

-grupuj stosując definicje reguły:

a) dla user/index - strona pasuje do wyrażenia regularnego: .*(\/user\/index(?!\?)).*

Po tak ustawionym grupowaniu jedyna grupa jaką widzę w zakładce zachowanie ogółem to (not set). Odczekałem odpowiedni czas, aby zebrały się odpowiednie dane. Tego grupowanie treści dokonałem w oparciu o artykuł bit.ly/1OPQzL6 . Czy możecie mi wskazać gdzie popełniam błąd? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, które mogłyby mnie doprowadzić do rozwiązania problemu Emotikon: Szczęśliwy

Czy tak zgrupowane treści będę widział w raporcie przepływ zachowań?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

PS Próbowałem dodać czwartą grupę obejmującą wszystkie inne url ale to też nie pomogło.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur B
września 2015

Dot.: Grupowanie treści - grupy z parametrami

Wschodząca Gwiazda
Cześć Artur.

Grupowanie treści przez wyodrębnienie służy do wyodrębnienia (np. z adresów URL) dodatkowych informacji, które pozwalają na grupowanie.
Wyodrębnienie dokonuje się używając wyrażeń regularnych z wykorzystaniem grupowania - czyli nawiasów okrągłych ().
W Twoich wyrażeniach regularnych użytych do grupowania z użyciem wyodrębniania nie występuje grupowanie więc nic nie jest wyodrębniane:
^.*\/user\/index\?unverified.*$
^.*\/user\/index\?verified.*$

Natomiast jeśli chodzi o trzecią grupę w której wykorzystujesz opcję "grupuj stosując definicje reguły" to wydaje mi się, że Google Analytics nie obsługuje takiego typu składni jakiej użyłeś - (?!\?)
Jak wejdziesz do raportu Zachowanie->Zawartość witryny->Wszystkie strony i w polu filtrowania wprowadzisz to wyrażenie regularne to pojawia się komunikat błędu: Nieprawidłowe wyrażenie regularne
Żądanie danych zawiera nieprawidłowe wyrażenie regularne.

Jeżeli dla strony /user/index (opcja bez parametrów) w adresie nie występuje już nic na końcu to proponuję Ci, żebyś zdefiniował wszystkie grupy z użyciem opcji "GRUPUJ STOSUJĄC DEFINICJE REGUŁY" w następujący sposób (wszędzie dopasowanie do wyr. regularnego):

Grupa 1:
/user/index\?unverified

Grupa 2:
/user/index\?verified

Grupa 3:
/user/index$

Wówczas w raporcie przepływu zachowań po wybraniu własnego grupowania będziesz widzieć przepływ zachowań dla wybranej grupy.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Artur B
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć Artur.

Grupowanie treści przez wyodrębnienie służy do wyodrębnienia (np. z adresów URL) dodatkowych informacji, które pozwalają na grupowanie.
Wyodrębnienie dokonuje się używając wyrażeń regularnych z wykorzystaniem grupowania - czyli nawiasów okrągłych ().
W Twoich wyrażeniach regularnych użytych do grupowania z użyciem wyodrębniania nie występuje grupowanie więc nic nie jest wyodrębniane:
^.*\/user\/index\?unverified.*$
^.*\/user\/index\?verified.*$

Natomiast jeśli chodzi o trzecią grupę w której wykorzystujesz opcję "grupuj stosując definicje reguły" to wydaje mi się, że Google Analytics nie obsługuje takiego typu składni jakiej użyłeś - (?!\?)
Jak wejdziesz do raportu Zachowanie->Zawartość witryny->Wszystkie strony i w polu filtrowania wprowadzisz to wyrażenie regularne to pojawia się komunikat błędu: Nieprawidłowe wyrażenie regularne
Żądanie danych zawiera nieprawidłowe wyrażenie regularne.

Jeżeli dla strony /user/index (opcja bez parametrów) w adresie nie występuje już nic na końcu to proponuję Ci, żebyś zdefiniował wszystkie grupy z użyciem opcji "GRUPUJ STOSUJĄC DEFINICJE REGUŁY" w następujący sposób (wszędzie dopasowanie do wyr. regularnego):

Grupa 1:
/user/index\?unverified

Grupa 2:
/user/index\?verified

Grupa 3:
/user/index$

Wówczas w raporcie przepływu zachowań po wybraniu własnego grupowania będziesz widzieć przepływ zachowań dla wybranej grupy.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Mam pytanie dotyczące grupowania treści.

Jest ono definiowane w ramach widoku. Czy jest możliwość kopiowania grupowania między widokami?
Czy jest możliwość kopiowania grupowania między usługami w ramach jednego konta?
Co mnie boli, to to, że jeśli mam widok ze skonfigurowaną 5-cio poziomową strukturą grupowania treści i go kopiuję (cały widok) to grupowanie treści nie przechodzi i nie jest nigdzie zdefiniowane.
A mam poziomy o 69 regułach - grupach w ramach jednego grupowania. Potrzebuję mieć to skonfigurowane na 4 widokach w ramach 6 usług na koncie. Robienie tego samego 23 kolejne razy, nie uśmiecha mi się...

Pozdrawiam