Obecnie 259 forumowiczów jest online
Obecnie 259 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google analytics nie uwzględnia ruchu (Raportowania)

Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

dopiero zacząłem przygodę z google analytics, kod śledzenia jest poprawny, ale problem polega na tym, że codziennie mamy w sklepie kilkanaście zamówień a google analytics pokazuje, że sklep odwiedziła jedna maksymalnie dwie osoby. Zadzwoniłem do znajomych z Zakopanego, żeby weszli na stronę i poklikali w różne produkty, ale google analytics nie pokazał aby ktokolwiek z tego rejonu przeglądał stronę, ba! tego dnia licznik odwiedzin wyniósł zero! a mieliśmy kilkanaście zamówień tego dnia! . Czy ktoś może mi wyjaśnić co jest nie tak? Proszę o pomoc w tej sprawie. Z wyrazami szacunku Marcin

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Google analytics nie uwzględnia ruchu (Raportowania)

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

No to problem mamy rozwiazany Emotikon: Szczęśliwy

Masz 2 opcje:

1. W Adminie IAI zmieniasz UA na swoj, ktory masz podpiety pod swoje konto Google i powinnies juz wszystko widziec w Google Analytics.
  2. Szukasz dostepu do uslugi z UA zainstalowanej obecnie na stronie, zeby widziec statytyski, ktore historycznie sie Tobie zbieraly. 

Kwestie przejscia na Universal rozwaz sam. I tak docelowo wszyscy bedziemy z tego korzystac Emotikon: Mrugający

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Widzę, że masz sklep na IAI Shop. Instalacja kodu GA wygląda na dobrą, więc jeśli jest to świeża sprawa, to poczekaj jeszcze 1-2 dni i daj znać czy ruszyło, bo GA potrzebuje trochę czasu aby zebrać wszystkie dane statystyczne. Kiedy zainstalowałeś kod GA ?

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję za odpowiedź, jestem miło zaskoczony, że tak szybkoEmotikon: Szczęśliwy Kod zainstalowałem 22 lipca, tak więc już sporo czasu minęło.

Nie wiem co jest nie tak...

Marcin

Najlepszy Współtwórca
Mozesz podac adres URL sklepu?
Sprawdz czy masz dostep do uslugi Google Analytics, ktora instalowales po stronie www. Wystarczy, ze porownasz UA na stronie vs. to co masz w panelu Google Analytics.

Nowicjusz ✭ ✭
www.esus-it.pl
Mam prośbę o instrukcje w stylu "łopatologicznym" ponieważ dopiero zacząłem przygodę z google analytics.
W ustawieniach kodu śledzenia jest napisane:
"Śledzenie witryny
To jest kod śledzenia Universal Analytics dla tej usługi. Aby jak najlepiej z niego skorzystać, skopiuj i wklej ten kod na wszystkich stronach internetowych, które chcesz śledzić.:"
Wkleiłem go na stronie startowej, na podstronach go nie wklejałem, bo zajęłoby mi to chyba z tydzień, czy tak jest dobrze jak jest tylko na stronie głównej?

Wschodząca Gwiazda
Maciej w IAI wkleja się tylko numerek GA i oni mają swoją implementacje kodu. Tu sprawdzałem Google Tag Asisstant i jest ok. Problem tkwi gdzie indziej. Do ESUS IT A : wejdź w GA w zakładkę "Na żywo" i wejdź do swojego sklepu (poklikaj) i zobacz czy się widzisz ;-).

Adaśko

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Dzieki!
Sprawdz prosze w Administrator Google Analytics czy masz dostep do uslugi UA-18436398-1?
Widze, ze masz podpiete na stronie zdarzenia. Jesli dokonales niestandardowej konfiguracji to czasem sprawdz czy na poziomie widoku danych jakis filtr nie wyklucza wejsc z domeny/hosta.

Najlepszy Współtwórca
Mniej wiecej orientuje sie jak dziala IAI. To taka platforma blogowa, prawda? Emotikon: Mrugający

Nowicjusz ✭ ✭
Kurcze, "Na żywo" to dopiero jest lipa. poprosiłem 5 znajomych, aby weszli na stronę sklepu i w zakładce "na żywo" jest "0" (zero) nic żadnego ruchu. Nawet jak dzwoni klient i porusza się po sklepie to z ciekawości od razu wchodzę w zakładkę "na żywo" w nadziei, że w końcu analytics to uwzględni, a tu nic Emotikon: Smutny

Najlepszy Współtwórca
Sprawdz czy masz dostep do UA-18436398-1. Bo moze masz dostep do GA to nie tych danych, ktore sie Tobie wydaje.

Nowicjusz ✭ ✭
Tak cały czas blogujemy Emotikon: Mrugający Emotikon: Mrugający Emotikon: Mrugający
Mój identyfikator usługi jest inny, aniżeli UA-18436398-1. Nic nie konfigurowałem osobiście. Wszystko standardowo. mam podpięte jeszcze konto google adwords (zakupy google) do analytics. W konfiguracji w panelu IAI mam ustawione, że korzystam z kalsycznego kodu śledzenia. a może powinienem zaznaczyć "Universal Analytics". Po czym sprawdzić czy moje konto google jest jeszcze w standardowym analytics, czy już w tym nowym systemie Universal ?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

No to problem mamy rozwiazany Emotikon: Szczęśliwy

Masz 2 opcje:

1. W Adminie IAI zmieniasz UA na swoj, ktory masz podpiety pod swoje konto Google i powinnies juz wszystko widziec w Google Analytics.
  2. Szukasz dostepu do uslugi z UA zainstalowanej obecnie na stronie, zeby widziec statytyski, ktore historycznie sie Tobie zbieraly. 

Kwestie przejscia na Universal rozwaz sam. I tak docelowo wszyscy bedziemy z tego korzystac Emotikon: Mrugający

Wschodząca Gwiazda
To wszystko jasne, logujesz się na konto które nie ma dostępu do statystyk tego sklepu ;-). Poszukaj kto zainstalował kod UA-18436398-1 i będziesz miał statystyki.

Adasko

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

dentyfikator śledzenia
UA-53084xxxx-1
Stan: Odbieranie danych
Śledzenie witryny
UA-5308xxxx-x (nie podałem bo nie wiem czy mogę publicznie)

To jest kod śledzenia Universal Analytics dla tej usługi. Aby jak najlepiej z niego skorzystać, skopiuj i wklej ten kod na wszystkich stronach internetowych, które chcesz śledzić.

Mój kod w Administrator Analytics jest inny niż sugerujesz - UA-18436398-1
Czy poprawny to właśnie UA-18436398-1 ??? Więc dlaczego mój kod jest inny UA-5308xxxx-x ?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Na Twojej stronie masz kod sledzacy, ktory zbiera dane do uslugi UA-18436398-1. Do ktorej prawdopodobnie nie masz dostepu.
Natomiat dostep masz do uslugi Google Analytics UA-53084xxxx-1, ktora nie zbiera danych na Twojej stronie www, bo dane gromadza sie do uslugi z identyfikatorem UA-18436398-1. Musisz zamienic identyfikatory i zadziala.