Obecnie 217 forumowiczów jest online
Obecnie 217 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytics przez Tag Manager działa błędnie

Student ✭

Witam,

Jestem administratorem strony sadzonkitruskawek.eu, postawioną na WordPress

Do tej pory 'śledziłem' stronę na GA poprzez 'ręczne' umieszczenie linku w edytorze motywów, w header.php

Dziś przerzuciłem się na zrządzanie tagami za pośrednictwem Managera Tag'ów. Manager zainstalowałem zgodnie z instrukcjami (w header.php, zaraz na początku sekcji <body>) i działa ok. Jednocześnie usunąłem dotychczasowy kod śledzenie Google Analytics (klasyczny)

W Tag Manager dodałem Universal Analytics, uruchamiając regułę "wszystkie strony" i wklejając identyfikator z mojego panelu GA. 

Problem - niestety Tag Assistant wskazuje na stronie sadzonkitruskawek.eu przy Google Analytics sugestie "Non-standard implementation". Jak widać TUTAJ

Całkowicie nie wiem z czego to wynika. Nie znalazłem rozwiązania w sieci. Ogólna odpowiedź z pomocy google "Solution: Verify that your code is set up properly as indicated by the tracking code given in your Google Analytics account." nic mi nie mówi 

nie wiem co z tym fantem zrobić

Będę bardzo wdzięczny za pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jakub N
września 2015

Dot.: Google Analytics przez Tag Manager działa błędnie

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj Jakub N, wszystko dziala poprawnie. Przed chwila sprawdzilem: 

GTM sadzonkitruskawek.eu

Prawdopodbnie miales w cache'u stara wersje strony i dlatego pokazywal sie Tobie komunikat o Non-standard implementation.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Jakub N
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj Jakub N, wszystko dziala poprawnie. Przed chwila sprawdzilem: 

GTM sadzonkitruskawek.eu

Prawdopodbnie miales w cache'u stara wersje strony i dlatego pokazywal sie Tobie komunikat o Non-standard implementation.

Student ✭
Hej,

Rzeczywiście wszystko ok - ale nie wiem z czego wynikał problem, mówisz, że cache... może.

Tak czy inaczej dzięki za pomoc. Temat do zamknięcia.