Obecnie 284 forumowiczów jest online
Obecnie 284 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytics - pomoc w uzyskaniu 2 danych

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Cześć,

Potrzebuje uzyskać następujące dane z GA - pomożecie?

1. Sessions where the visitor only view the first page and exit from the site. E.g. Page A is the only page visited, and then the visitor left your site.

Exit Pages > Exits?

2. Number of times a given value is captured as the first value in a visit. E.g. Page B is the first page of entry to the site and then the visitor may or may not navigate to other pages. This will be counted against Page B. For subsequent pages, entries will not be counted as those were not the first page during that visit.

Tutaj nie wiem o co chodzi.

Z góry dzięki za pomoc!

Pozdrowienia,

Dawid

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid S
stycznia 2016

Dot.: Google Analytics - pomoc w uzyskaniu 2 danych

Wschodząca Gwiazda
W pierwszym ewidentnie mamy do czynienia z odrzuceniami.
W związku z tym możesz zrobić segment w którym w części Zaawansowane jako warunek ustawisz Odrzucenia = 1.
Jeśli śledzisz na stronie jakieś zdarzenia, które mogę mieć wpływ na współczynnik odrzuceń to zamiast powyższego warunku możesz ustawić:
Odsłony = 1
wówczas uzyskasz dane o sesjach tylko z jedną odsłoną.
To nie uwzględni osób, które weszły na stronę i ją odświeżyły (chociaż takich jest mało, ale się zdarzają) i w takiej sytuacji możesz zrobić warunek:
Unikalne odsłony = 1

Wypróbuj sobie wszystkie 3 powyższe ustawienia segmentu i sprawdź jak to wpłynie na Twoje dane.

W drugim pytaniu chyba chodzi o strony docelowe, czyli raport Zachowanie > Zawartość > Strony docelowe
Ta masz zliczane ilość sesji dla poszczególnych stron początkowych, czyli ile razy dana strona w serwisie rozpoczynała sesję.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Dawid S
stycznia 2016

Wschodząca Gwiazda
W pierwszym ewidentnie mamy do czynienia z odrzuceniami.
W związku z tym możesz zrobić segment w którym w części Zaawansowane jako warunek ustawisz Odrzucenia = 1.
Jeśli śledzisz na stronie jakieś zdarzenia, które mogę mieć wpływ na współczynnik odrzuceń to zamiast powyższego warunku możesz ustawić:
Odsłony = 1
wówczas uzyskasz dane o sesjach tylko z jedną odsłoną.
To nie uwzględni osób, które weszły na stronę i ją odświeżyły (chociaż takich jest mało, ale się zdarzają) i w takiej sytuacji możesz zrobić warunek:
Unikalne odsłony = 1

Wypróbuj sobie wszystkie 3 powyższe ustawienia segmentu i sprawdź jak to wpłynie na Twoje dane.

W drugim pytaniu chyba chodzi o strony docelowe, czyli raport Zachowanie > Zawartość > Strony docelowe
Ta masz zliczane ilość sesji dla poszczególnych stron początkowych, czyli ile razy dana strona w serwisie rozpoczynała sesję.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Cześć,

Chyba mam to, dzięki wielkie za pomoc!

Pozdrowienia,
Dawid