AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 207 forumowiczów jest online
Obecnie 207 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytics Spreadsheet Add-on [totalValue]

Student ✭ ✭ ✭

Witajcie,

raportowanie poprzez Google Analytics Spreadsheet Add-on.

Metryka: ga:totalValue

Problem: dane w tabeli, gdzie wartość jest większa od 999 zł przedstawione są w postaci zapisu daty(?) 
(np. 7305,20 zł przedstawia w postaci 7305-02-01).

Zmiana formatowania kolumny nic nie daje, bo po 1. zamienia 7305-02-01 na 1 974 169,00, a po 2. przy odświeżeniu raportu problem pojawia się ponownie.

Macie jakieś rozwiązania?

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin Bernad
września 2015

Dot.: Google Analytics Spreadsheet Add-on [totalValue]

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Chodzi o język konta, a nie język w Analytics i faktycznie zmiana języka już po utworzeniu dokumentu nie pomaga, gdyż ustawienia lokalizacji są już przypisane do utworzonego dokumentu.

Ale jest na to rozwiązanie bez zmiany języka, chyba byłem ślepy, że tego nie zauważyłem Emotikon: Szczęśliwy

Otwórz sobie w menu w otwartym arkuszu Plik > Ustawienia arkusza kalkulacyjnego i tam wybierz Ustawienia regionalne: Stany Zjednoczone to spowoduje na początek zmianę sposobu formatowania daty, ale po ponownym uruchomieniu raportu będą już wszędzie liczby.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Najprościej będzie, gdy zmienisz ustawienie języka na angielski.
Problem wynika ze sposobu formatowania liczb i nie wiem jak to inaczej obejść.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Ja zmieniam formatowanie całego skoroszytu na tekstowe i przy następnym odświeżeniu problem znika. Pojawia się kolejny, tzn. aby móc wykonywać działania muszę używać funkcji =value()

Student ✭ ✭ ✭

Poradziłem sobie nieco naokoło:

1. Do osobnego arkusza zaciągam potrzebne dane (ten skoroszyt nie jest odświeżany przy uruchomieniu raportu).

2. Do niego zaciągam dane z oryginalnego skoroszytu.
3. W drugiej kolumnie używam funkcji regexreplace i to, co po pierwszym "-" obcinam.
4. Dane mam zaokrąglone do pełnych złotówek.

5. Z tego arkusza mam wykres do dashboardu.

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

@Tomasz_C
Chciałem też przetestować Twój sposób. Piszesz o zmianie języka interfejsu Analyticsa? (bo to nie pomogło)

Zmiana języka konta Google również nic nie daje.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Marcin Bernad
września 2015

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Chodzi o język konta, a nie język w Analytics i faktycznie zmiana języka już po utworzeniu dokumentu nie pomaga, gdyż ustawienia lokalizacji są już przypisane do utworzonego dokumentu.

Ale jest na to rozwiązanie bez zmiany języka, chyba byłem ślepy, że tego nie zauważyłem Emotikon: Szczęśliwy

Otwórz sobie w menu w otwartym arkuszu Plik > Ustawienia arkusza kalkulacyjnego i tam wybierz Ustawienia regionalne: Stany Zjednoczone to spowoduje na początek zmianę sposobu formatowania daty, ale po ponownym uruchomieniu raportu będą już wszędzie liczby.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭

Bingo!

Dzięki wielkie!

Google Analytics Spreadsheet Add-on [totalValue]

Nowicjusz ✭

Witam

Chcialbym zmienic jezyk ale nie jestem w stanie.

W jakim języku chcesz się reklamować?
 i tu mam tylko angielski  .    Nie moge zmienic na zaden inny.