Obecnie 212 forumowiczów jest online
Obecnie 212 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Google Analytic widzi tylko użytkowników z chroma

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Kila dni temu zainstalowałem Google Analytic na stronie i widzi tylko użytkowników z chroma

Nie pokazuje wizyt z innych przeglądarek . Miał ktoś taki przypadeki i wie jak go rozwiązać ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: PiotrT
września 2015

Dot.: Google Analytic widzi tylko użytkowników z chroma

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

PiotrT dodaj do kodu śledzącego GATC przed:

_gaq.push(['_trackPageview']);

ponizsza linie:

_gaq.push(['_setDomainName', 'xn--firmytomaszw-bib.pl']);

i daj znac czy pomoglo.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Sprawdz prosze czy masz filtr zalozony na widoku danych lub czy masz wlaczony zaawansowany segment.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
nie mam filtru i nie mam włączonego segmentu
wszystkie ustawienia są domyślne - nic nie przestawiałem

Najlepszy Współtwórca
Adresem strony sie podzielisz? Cos musi byc na rzeczy, a takie sytuacje sie nie dzieja. Trzeba zobaczyc na implementacje Emotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
firmytomaszów.pl - strona jest jeszcze w budowie (nie wiem czy polskie znaki w adresie nie są jakimś problemem bo miałem już inne problemy związane z tym "ó"

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Podaj w panelu analytics'a nie idn-ową wersję domeny czyli w twoim przypadku xn--firmytomaszw-bib.pl i zainstaluj od nowa kod. Powinno być ok.

Adśko

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Adam G mnie ubiegl Emotikon: Szczęśliwy

Faktycznie. Masz domene z PL znakami (domena IDNowa). Musisz zmienic w ustawieniach widoku adres sledzonej domeny na xn--firmytomaszw-bib.pl.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
już to robiłem kilka dni temu . teraz dla pewności zmieniłem adres na ten xn--firmytomaszw-bib.pl w ustawieniach usługi i ustawieniach widoku . dalej to samo

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
nie doczytałem - "zainstaluj od nowa" gdzie zainstalować od nowa ?

Wschodząca Gwiazda
Po dodaniu nowej domeny (usługi) w panelu administracyjnym analytics wygeneruje ci się nowy kod śledzenia, musisz w kodzie strony usunąć stary i dodać ten nowy.

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
ale ja przecież nie dodawałem nowej usługi tylko zmieniłem adres z firmytomaszów na xn--firmytomaszw-bib.pl . identyfikator śledzenia i cały kod został taki sam . mam to wszystko wywalić i dodać od nowa stronę ?

Wschodząca Gwiazda
Tak. Najlepiej usuń wszystko z panelu i z kodu, i dodaj od nowa podając nazwę domeny nie idn-wą.

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
zrobiłem wszystko od nowa - nowa usługa nowy kod śledzenia strona xn--firmytomaszw-bib.pl
widok na żywo - wchodzę z chroma widać - wchodzę z innych przeglądarek nie widać ;(

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Cały czas jest problem z kodem na stronie. Usuń go w całości i wklej nowy tuż przed </head>

<script type="text/javascript">

var _gaq = _gaq || [];
_gaq.push(['_setAccount', 'UA-34986519-3']);
_gaq.push(['_trackPageview']);

(function() {
var ga = document.createElement('script'); ga.type = 'text/javascript'; ga.async = true;
ga.src=('https:' == document.location.protocol ? 'https://ssl' : 'http://www') + '.google-analytics.com/ga.js';
var s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(ga, s);
})();

</script>

analyt.png

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
mam "Stan: Śledzenie niezainstalowane" trzeba do jutra odczekać ale pierwszy test nie daje mi nadziei że jutro będzie wszystko działało