AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GTM - Tagi (Rejestracja, GA)

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam ponownie !

Nawiązując do mojego poprzedniego pytania https://www.pl.adwords-community.com/t5/Google-Analytics-i-%C5%9Bledzenie/Konwersja-Rejestracja-na-s...

Mam podpięte kody gmt, ga, remarketingu.

Rejestrację którą robię zbiera mi jeżeli to sam testuję, ale nie sprawdzałem jeszcze, czy działa poprawnie z Adwords.

Na wtyczce tgm wyświetla mi się:

HTTP response code indicates tag failed to fire: Status 404. This could be due to an empty or un-published container

Zdaję sobie sprawę, że chodzi mu o opublikowanie kontenera np. z tagami.

1. Problem w tym, żę nie wiem po co mi jest on potrzebny ? i czy warto go zrobić ?

Zrobiłem 2, ale chciałbym żeby ktoś to sprawdził bo nie mam pojęcia, czy jest to poprawnie.

Na stronie mam - ga('send', 'event', 'Formularz', 'Rejestracja');

Po pierwsze najważniejsza dla mnie jest rejestracja.

Rejestracja event.jpg

2. Ewentualnie zbieranie danych GA.

Zbieranie użytkowników.jpg

W podglądzie po dodaniu obu tagów coś jest nie tak z analyticsem.

Web Property ID
gtm.js
Code Version/Syntax Universal
Protocol version number 1

Invalid or missing web property ID

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: GTM - Tagi (Rejestracja, GA)

Wschodząca Gwiazda
W tagu śledzącym zdarzenia nie skonfigurowałeś Identyfikatora śledzenia. Stąd ten błąd. Wejdź do edycji tagu i wpisz wartość dla identyfikatora śledzenia.

Natomiast z tego co widzę, to obydwa tagi uruchamiasz regułą All Pages - czyli będą odpalane na każdej stronie, a to jest bez sensu - jeśli chodzi o wysyłanie zdarzenia o wysłanym formularzu.

Jeśli Twoja obecna implementacja kodów na stronie działa to nie pchaj się w ten GTM, jeśli nie musisz.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
kwietnia 2016

Dot.: GTM - Tagi (Rejestracja, GA)

Wschodząca Gwiazda
W tagu śledzącym zdarzenia nie skonfigurowałeś Identyfikatora śledzenia. Stąd ten błąd. Wejdź do edycji tagu i wpisz wartość dla identyfikatora śledzenia.

Natomiast z tego co widzę, to obydwa tagi uruchamiasz regułą All Pages - czyli będą odpalane na każdej stronie, a to jest bez sensu - jeśli chodzi o wysyłanie zdarzenia o wysłanym formularzu.

Jeśli Twoja obecna implementacja kodów na stronie działa to nie pchaj się w ten GTM, jeśli nie musisz.
Tomasz Ciepłucha