Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

[GA] _setVar() Jakie ograniczenia?

Student ✭ ✭

Hej,

Czy są jakieś ograniczenia co do ilości stosowania _setVar()?

Mogę użyć _setVar() dwa i więcej razy?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: [GA] _setVar() Jakie ograniczenia?

Najlepszy Współtwórca
_setVar to przestarzala metoda, ktora zastapil _setCustomVar() . Poki co mozna z niej (_setVar) korzystac w filtrach, ale lepiej przestaw sie na zmienne niestandardowe:
https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gajs/methods/gaJSApiBasicConfiguration?...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
_setVar to przestarzala metoda, ktora zastapil _setCustomVar() . Poki co mozna z niej (_setVar) korzystac w filtrach, ale lepiej przestaw sie na zmienne niestandardowe:
https://developers.google.com/analytics/devguides/collection/gajs/methods/gaJSApiBasicConfiguration?...

Student ✭ ✭
Tak wiem, doczytałem że jest przestarzała - ale właśnie chodzi mi o użycie jej w filtrach - mam kilku handlowców w sklepie i chciałbym, aby każdy z nich był w osobnym widoku danych.
_setCustomVar() chyba nie można wyodrębnić w filtrach (?) - próbowałem w ten sposób ale zabrakło mi cierpliwości Emotikon: Mrugający

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Tylko _setVar dziala w filtrach. Zeby rozdzielic handlowcow mozesz uzyc innych metod, np. segmentacja po rozdzielczosci, przegladarce, laczu, ISP itp.