AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 273 forumowiczów jest online
Obecnie 273 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

GA nie zbiera danych od paru dni!

Nowicjusz ✭

Witam.

GA po prostu nie zbiera mi żadnych danych od osób, które odwiedzają moją stronę. 
Zeroo, nic! Ostatnio majstrowałem coś z wtyczką polylang, ale nie bardzo wiem co to ma do rzeczy.

Chciałbym, żeby znów wszystko działało.

www.roadjitsu.pl

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: GA nie zbiera danych od paru dni!

Najlepszy Współtwórca
Kod analytics musisz wkleić przed znacznikiem zamykającym </head> - wszystko masz podane w miejscu, które wskazałem.

Natomiast aby taki kod wkleić musisz mieć jakieś podstawy z html i php. Musisz się zalogować na serwerze (chyba, że to np. wordpress...

ok to wordpress

Zaloguj się do panelu administracyjnego wordpressa. Po lewej stronie z menu wybierz Wygląd >> Edytor znajdź plik header.php i poszukaj kawałka kodu </head>

Wklej ten kod przed tym znacznikiem i zapisz zmiany. Na wszystkich podstronach powinieneś mieć kod analyticsa.

Natomiast musisz pamiętać, że tak wklejony kod przy aktualizacji wordpressa może zniknąć.

Dlatego czasem zalecana jest wtyczka dla analyticsa - kto jak woli. Ja wole wklejać w kodzie i pamiętać o kwestii sprawdzenia, czy po aktualizacji nadal tam jest.
Dominik Myślak

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

wykasowałeś kod analyticsa...

Gdy analytics nie zbiera danych to pierwsza rzecz, którą powinieneś sprawdzić. Czy kod śledzenia nadal znajduje się w kodzie strony - w tej chwili go nie ma.

Wejdź na konto Google Analytics i wybierz Administracja.

W środkowej części, czyli odpowiedzialnej za usługę wybierz jak poniżej i skopiuj cały kod i wrzuć go do swojego kodu strony, bądź jeśli używasz jakiejś wtyczki to skopiuj numer kodu śledzenia UA......

ScreenShot1421.jpg

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Kompletnie nie wiem w które miejsce go wkleić... Przyznam szczerze, że wracam do tej strony po dłuższej przerwie. Gdzie może znajdować się kod strony? Tym bardziej nie wiem o lokacji kodu wtyczki.
&lt;script&gt;
(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
(i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
})(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');

ga('create', 'UA-48734844-1', 'auto');
ga('send', 'pageview');

&lt;/script&gt;
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Kod analytics musisz wkleić przed znacznikiem zamykającym </head> - wszystko masz podane w miejscu, które wskazałem.

Natomiast aby taki kod wkleić musisz mieć jakieś podstawy z html i php. Musisz się zalogować na serwerze (chyba, że to np. wordpress...

ok to wordpress

Zaloguj się do panelu administracyjnego wordpressa. Po lewej stronie z menu wybierz Wygląd >> Edytor znajdź plik header.php i poszukaj kawałka kodu </head>

Wklej ten kod przed tym znacznikiem i zapisz zmiany. Na wszystkich podstronach powinieneś mieć kod analyticsa.

Natomiast musisz pamiętać, że tak wklejony kod przy aktualizacji wordpressa może zniknąć.

Dlatego czasem zalecana jest wtyczka dla analyticsa - kto jak woli. Ja wole wklejać w kodzie i pamiętać o kwestii sprawdzenia, czy po aktualizacji nadal tam jest.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Kod juz dziala poprawnie. Dla weryfikacji na ktorej podstronie masz kod zainstalowany mozesz uzyc w przyszlosci http://www.gachecker.com/

GA nie zbiera danych od paru dni!

Nowicjusz ✭

Witam Panie Macieju,

Mam problem z google analytics. Nie zbiera danych.

Mógłby Pan zerknąć na to okiem?

Mój blog: www.adriangostomski.pl

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Adrian sprawdź dokładnie implementację kodu. Na stronie widnieją w tej chwili aż 4 kody z czego jeden i ten sam UA wklejony 3 razy. Popraw te błędy i umieść kod GA w odpowiednim miejscu w kodzie.

Screen Shot 12-27-16 at 09.46 AM.PNG

Dominik Myślak