Obecnie 263 forumowiczów jest online
Obecnie 263 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Filtrowanie sesji przychodzących z <not provided>

Nowicjusz ✭

Witam,

Czy kiedy filtrujemy sesje przychodzące na stronę z wyników organicznych możemy przy użyciu filtra odsiewać tylko te frazy, które pojawiają się w zakładce Zapytania, czy jest możliwość filtrowania też sesji gdzie fraza jest <not provided>?Czyli inaczej czy jeśli zdecydowana większość wejść na stronę jest z fraz <not provided> to jest możliwość filtrowania tego ruchu pod kątem określonych słów kluczowych (np. żeby wykluczyć ruch z określonych fraz z całości ruchu)?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Filtrowanie sesji przychodzących z <not provided>

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie. (not provided) w zaden sposob nie rozszyfrujesz. Jedynie co mozesz zrobic to poznac intencje uzytkownika po pierwszej interakcji na stronie i w sumie na tym Tobie zalezy, bo co Ci po ludziach ktorzy mieli 100% bounce rate Emotikon: Szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Mozesz uzyc fitrowania z warunkami uwazglednij/wyklucz -> slowo kluczowe lub (not provided). Nie mniej jednak ludzi, ktorzy przychodza z (not provided) w mojej ocenie nalezy oceniac w kontekscie zachowania na stronie - interakcji: http://www.slideshare.net/lewin/not-provided-po-mojemu

Nowicjusz ✭
Czyli jeśli mam większość ruchu z <not provided> i ustawię taki filtr na słowo kluczowe, którym jest nazwa mojej strony, mogę ufać, że precyzyjnie usunie on z puli wejść z fraz not provided wejścia które były na to słowo kluczowe?
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nie. (not provided) w zaden sposob nie rozszyfrujesz. Jedynie co mozesz zrobic to poznac intencje uzytkownika po pierwszej interakcji na stronie i w sumie na tym Tobie zalezy, bo co Ci po ludziach ktorzy mieli 100% bounce rate Emotikon: Szczęśliwy