Obecnie 86 forumowiczów jest online
Obecnie 86 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Enhanced Ecommerce RemoveFromCart

Student ✭

Wdrażam własnie EEC i mam takie pytanie.

Na stronie koszyka ładuje do GTM'a zawartość koszyka i teraz jeśli usuwam coś z niego to czy wystarczy że po przeładowaniu strony ponownie w dataLayer pojawi się odświeżony koszyk.

Czy muszę przed przeładowaniem strony koszyka wysłać do GTM'a event "RemoveFromCart".

Czyli musze użyć eventu czy wystarczy przeładować stronę ze zmniejszonym koszykiem?

THX

Paweł

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł F
września 2015

Dot.: Enhanced Ecommerce RemoveFromCart

Wschodząca Gwiazda
W sumie mi się wydaje, że nie musisz. Bo w zasadzie w raportach eec nie ma nigdzie usunięć z koszyka. Jest dodanie, ale usunięcia już nie ma.
To, że produkt nie został kupiony i tak wyjdzie w raporcie, bo będziesz widzieć pewną ilość dodań do koszyka, a zakupów produktu i rozpoczęć finalizacji transakcji będzie mniej.
Jednak nie będziesz wiedzieć, czy powodem jest to, że ktoś usunął produkt z koszyka, czy po prostu nie zrealizował transakcji. A gdy będziesz śledzić zdarzenia usuwania produktu z koszyka, będziesz mieć pełniejszą informację.
W związku z tym lepiej posłuchać Adama i zaimplementować wysłanie zdarzenia z usunięciem produktu z koszyka Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Tak, wywołujesz zdarzenie "removeFromCart" w dataLayer. Możesz to zdarzenie wywołać przez ajaxa lub przez przeładowanie strony. Adaśko
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł F
września 2015

Wschodząca Gwiazda
W sumie mi się wydaje, że nie musisz. Bo w zasadzie w raportach eec nie ma nigdzie usunięć z koszyka. Jest dodanie, ale usunięcia już nie ma.
To, że produkt nie został kupiony i tak wyjdzie w raporcie, bo będziesz widzieć pewną ilość dodań do koszyka, a zakupów produktu i rozpoczęć finalizacji transakcji będzie mniej.
Jednak nie będziesz wiedzieć, czy powodem jest to, że ktoś usunął produkt z koszyka, czy po prostu nie zrealizował transakcji. A gdy będziesz śledzić zdarzenia usuwania produktu z koszyka, będziesz mieć pełniejszą informację.
W związku z tym lepiej posłuchać Adama i zaimplementować wysłanie zdarzenia z usunięciem produktu z koszyka Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Dzięki ta argumentacja wydaje sie być całkiem słuszna :-)