AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 152 forumowiczów jest online
Obecnie 152 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Eksperyment z treścią stron nie działa

Nowicjusz ✭

Mam problem z eksperymentem z treścią stron. Oprócz strony oryginalnej, stworzone zostały 3 odmiany strony. Na każdej ze stron jest kod Google Tag Managera. Na stronę oryginalną wklejam kod eskperymentu tuż za tagiem otwierającym <head>. Analytics w ogóle nie wykrywa moich kodów - po weryfikacji wyskakują komunikaty o braku kodu eksperymentu oraz braku kodów śledzenia na każdej ze stron. Mimo to włączyłam eksperyment, ale nie działa - wyświetla się tylko oryginalna strona, odmiany w ogóle się nie wyświetlają, analytics nie zbiera też żadnych danych. Ma ktoś pomysł, jak to rozwiązać? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Julia S
kwietnia 2017

Wschodząca Gwiazda

Ok, na to nie zwróciłem uwagi, ale już wiem w czym jest problem.

Macie jakieś oprogramowanie do "optymalizacji", które łączy cały kod .ja w jeden plik, który jest dołączany na samym końcu kodu:

<script type="text/javascript" defer src="https://automicob2b.pl/wp-content/cache/autoptimize/js/autoptimize_860420ca06b4987690276197f9d4196a....>

Jest tam wrzucony między innymi GTM i kod eksperymentu. O ile kod kontenera GTM teoretycznie działa nawet umieszczony w ten sposób (chociaż to nie jest dobre rozwiązanie) o tyle najwidoczniej kod eksperymentu nie działa.

Musisz spowodować, że kod eksperymentu fizycznie znajdzie się w kodzie strony zaraz za otwierającym tagiem <head>.

A i nad kodem kontenera GTM tez bym się zastanowił, czy by nie zrobić t ego samego, tym bardziej, że od jakiegoś czasu jest już nowa metoda implementacji, wg. której część kodu umieszcza się też w <head>, a część za tagiem otwierającym <body>.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

To typowe, jeśli masz na stronie GTM i standardowy kod Analytics jest wdrożony przez GTM.

Ja ostatnio uruchamiałem eksperyment dokładnie w ten sam sposób i mam dokładnie takie same komunikaty.

Ale wszystko działa jak należy, tylko musisz uruchomić eksperyment mimo ostrzeżeń o braku poprawnej instalacji.

Jeśli już to zrobiłaś to skorzystaj z trybu incognito w przeglądarce Google Chrome i odwiedź kilka razy stronę, na której masz kod eksperymentu za każdym razem zamykając przeglądarkę (chodzi o to by wyczyścić pliki cookie).

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź, ale czyszczenie plików cookie też nie pomaga. Jakieś inne sugestie?

Wschodząca Gwiazda

Simo robił coś przez GTM - https://www.simoahava.com/analytics/simple-split-test-google-tag-manager/ . Ale moim zdaniem jeżeli chcesz robić coś z eksperymentami, to przejdź raczej na bezpośrednie wklejenie kodu GA w kodzie. Po eksperymencie wrócisz z GA do GTM :-)

Wschodząca Gwiazda

Adam - ja mam GA przez GTM, tylko kod eksperymentu mam wstawiony bezpośrednio na stronę (nie przez GTM) i eksperyment działa.

Julio, czy możesz podać adres strony z kodem eksperymentu?

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Tomasz, jasne. automicob2b.pl

Adam, rezygnacja z GTM na czas eksperymentu raczej się u mnie nie sprawdzi, bo planuję częste wykorzystywanie eksperymentów i ciągłe zmiany byłyby zwyczajnie niwygodne. 

Dot.: Eksperyment z treścią stron nie działa

Wschodząca Gwiazda

Z tego co widzę w kodzie strony nie ma kodu eksperymentu. Są tylko komentarze, między którymi powinien być kod, ale go brakuje

<!-- Google Analytics Content Experiment code -->
<!-- End of Google Analytics Content Experiment code -->

Albo ktoś coś źle wstawił, albo CMS coś "wycina". Bez względu na przyczynę póki co na podanej stronie kodu nie ma. Dlatego Ci nic nie działa.

Tomasz Ciepłucha

Dot.: Eksperyment z treścią stron nie działa

Nowicjusz ✭

Wiem, że wyświetla się to w taki sposób (tylko komenatrze), ale założyłam, że jest to ok. A to dlatego, że kod GTM wyświetla się w taki sam sposób (też tylko komentarze), a mimo to mam pewność, że tam jest i działa.kod.png

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Julia S
kwietnia 2017

Wschodząca Gwiazda

Ok, na to nie zwróciłem uwagi, ale już wiem w czym jest problem.

Macie jakieś oprogramowanie do "optymalizacji", które łączy cały kod .ja w jeden plik, który jest dołączany na samym końcu kodu:

<script type="text/javascript" defer src="https://automicob2b.pl/wp-content/cache/autoptimize/js/autoptimize_860420ca06b4987690276197f9d4196a....>

Jest tam wrzucony między innymi GTM i kod eksperymentu. O ile kod kontenera GTM teoretycznie działa nawet umieszczony w ten sposób (chociaż to nie jest dobre rozwiązanie) o tyle najwidoczniej kod eksperymentu nie działa.

Musisz spowodować, że kod eksperymentu fizycznie znajdzie się w kodzie strony zaraz za otwierającym tagiem <head>.

A i nad kodem kontenera GTM tez bym się zastanowił, czy by nie zrobić t ego samego, tym bardziej, że od jakiegoś czasu jest już nowa metoda implementacji, wg. której część kodu umieszcza się też w <head>, a część za tagiem otwierającym <body>.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

To był dobry trop, teraz śmiga Emotikon: Szczęśliwy Wystarczyło odpowiednio skonfigurować to oprogramowanie. Bardzo dziękuję za pomoc!

Wschodząca Gwiazda

Super! Cieszę się, że mogłem pomóc i wspólnymi siłami rozwiązaliśmy problem Emotikon: Szczęśliwy

Powodzenia z eksperymentem!

Tomasz Ciepłucha