Obecnie 357 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dziwny ruch na stronie

Student ✭

Witam,

Od dłuższego czasu obserwuję na jednej ze stron dziwny ruch. Jest to strona typu one page więc nie ma podstron fizycznych. Jednak to "coś" generuje sporo ruchu i stronę którą u mnie odwiedza generuje na wzór:

/?i=bobiEoAuHePoba
/?i=GaJoDiHaCoOeEo
/?i=KoCoNoGiLoLoIa

Generalnie każde wejście ma losowy ciąg znaków po /?i=... i jest tego sporo. Ruch pochodzi ze Stanów.

Średni czas spędzony w witrynie z tego ruchu to w większości 0 sek, choć zdarzają się też wejścia po kilka sekund.

Mam filtr na domenę w osobnym widoku. Najprościej byłoby wyfiltrować ruch ze Stanów ale to chyba droga na łatwiznę... Czy spotkaliście się z takim czymś już? A może zablokować to jakoś w htaccess. Pozdrawiam, Ł.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz F
października 2016

Dziwny ruch na stronie

Najlepszy Współtwórca

Wyklucz parametr i w ustawieniach widoku danych i dane scala Ci sie z /

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Dziwny ruch na stronie

Student ✭ ✭ ✭

Czy nazwa hosta jest zgodna z Twoją? Jakie jest częstotliwość i źródło tego ruchu?

Dziwny ruch na stronie

Student ✭

Hej,

Nazwa hosta jest zgodna z domeną. Kod strony czysty. Przez 12 dni października było 9 wejść, średnio 1-2 dziennie, czasem 0. 

Jeśli chodzi o źródło to jest to l.facebook.com. I tu jest chyba rozwiązanie...

https://www.silesiasem.pl/odpicuj-swojego-analyticsa-zrozumiec-odeslania-z-facebooka

Także trzeba to chyba filtrować na osobnym widoku i już. Dzięki za naprowadzenie. Pozdrawiam, Ł.

Dot.: Dziwny ruch na stronie

Student ✭ ✭ ✭

Łukasz,

Z ciekawości możesz jeszcze zestawić ten ruch z wymiarem dodatkowym "Udostępniany URL".

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz F
października 2016

Dziwny ruch na stronie

Najlepszy Współtwórca

Wyklucz parametr i w ustawieniach widoku danych i dane scala Ci sie z /