Obecnie 188 forumowiczów jest online
Obecnie 188 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dynamiczny remarketing - wykorzystanie list z GA.

Nowicjusz ✭

Witajcie

Mam pytanie związane z wykorzystaniem list remarketingowych z GA w dynamicznym remarketingu adwords.
Do tej pory wystarczały mi listy tagu adwordsowego i wszystko działało prawidłowo. Stworzyłem sobie kilka segmentów w GA i na ich bazie wygenerowałem listy remarketingowe.

I teraz pytanie:
Czy jeśli dodam te listy z GA do obecnych grup reklam w remarketingu dynamicznym to wszystko będzie się wyświetlało prawidłowo? Czy system Adwords powiąże użytkowników z list GA z produktami które oglądali na podstawie samego tagu dynamicznego remarketingu adwords? Czy może jest to rozłączne i muszę oddzielnie zdefiniować atrybuty dynamiczne w GA pomimo dobrze skonfigurowanego tagu dyn. remarketingu Adwords?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Dynamiczny remarketing - wykorzystanie list z GA.

Najlepszy Współtwórca
Wszystko powinno być OK. Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Mi się jednak wydaje, że coś takiego nie zadziała bo przecież to są zupełnie dwa różne systemy.
Żeby korzystać z remarketingu dynamicznego w AdWords na podstawie list w Analytics to trzeba odpowiednio skonfigurować do tego Analytics i zaimplementować w kodzie śledzącym wymiary niestandardowe, które będą zbierać dodatkowe informacje o produktach, typie strony, itd.
Przeczytaj dokładnie to:
https://support.google.com/analytics/answer/3455585?hl=pl
i zwróć szczególną uwagę na to:
https://support.google.com/analytics/answer/3455600?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda

Wejdź do zakładki "Administracja" i na poziomie usługi znajdziesz "informacje o śledzeniu" a póżniej "gromadzenie danych". Musisz włączyć "Remarketing" i "Funkcje raportowanie o reklamach", i wtedy będziesz mógł zrobić remarketing dynamicznych na listach z GA. 

Zrzut ekranu 2016-06-07 o 13.16.15.png