Obecnie 282 forumowiczów jest online
Obecnie 282 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dwie kampanie ale jedna niewidoczna w Analytics

Student ✭ ✭ ✭

Witam,

na koncie AdWords mam ustawione 2 kampanie kierujące na jedną i tą samą stronę. Konto AdWords mam połączone z Analytics i wszystko działa prawie dobrze... W Analytics widzę jedynie pierwszą kampanię, a w ogóle nie widzę danych drugiej chociaż są już kliki. Tak samo w AdWords widzę dane Analytics tylko dla tej pierwszej kampanii. 

Wymiana danych działa poprawnie, bo pierwsza kampania jest widoczna w Analytics. Całość została uruchomiona 6 dni temu (obie kampanie i podłączenie do Analytics). W czym może być problem, dlaczego jedna kampania nie jest widoczna w Analytics? Obie kampanie są na sieć wyszukiwania wszystkie funkcje. 

Paweł Rabinek
Odpowiedź eksperta 4verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł Rabinek
września 2015

Dot.: Dwie kampanie ale jedna niewidoczna w Analytics

Wschodząca Gwiazda
W tym tkwi problem, pare razy już miałem tak, że na niektórych stronach(w tej samej domenie) glicd był ok, a na niektórych urywało, bo na pewno w tym wypadku o to chodzi, musisz poszukać przyczyny problemu.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Najlepszy Współtwórca
Czy kampanie kieruja w jedno miejsce docelowe? Ta sama domena?

Wschodząca Gwiazda

Ja od dwóch dni obserwuję na niektórych kontach Analytics bardzo dziwne rzeczy.

Np. w raportach AdWords na liście słów kluczowych wszystko jest ok, ale jak wejdę do wyszukiwanych haseł to nagle mam dane dotyczące tylko kilku fraz, a przy pozostałych w kolumnie dopasowane zapytanie mam (not set). Po włączeniu wymiaru dodatkowego "grupa reklam" wszędzie mam (not set).

Nie wspominają już o tym, że czasem w ogóle nie mogę się zalogować na konto i wyświetlić czegokolwiek.

Mam wrażenie, że jest jakiś problem z synchronizacją danych, albo coś.

Może to jest powód dla którego nie widzisz danych dotyczących tej drugiej kampanii, bo też coś na Twoim koncie się rozjechało. Ale myślę, że trzeba poczekać i wszystko wróci do normy.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Tak, obie kampanie kierują na tą samą domenę (sklep internetowy).
Paweł Rabinek

Nowicjusz ✭
To samo u mnie Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca
Pawel z czystej ciekawosci pytam, bo Twoj watek chodzi mi po glowie. Dlaczego masz dwie kampanie skoro kierujesz w jedno miejsce?

Student ✭ ✭ ✭
Ze względu na różny budżet dzienny tych kampanii. Jedna kampania z małym budżetem jest na frazy z brandem i kieruje na stronę główną sklepu. Ta kampania jest widoczna w Analytics.

Druga kampania z większym budżetem dziennym jest na frazy produktowe i kieruje już do odpowiednich kategorii w sklepie. I tej drugiej właśnie nie widać.
Paweł Rabinek
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Paweł Rabinek
września 2015

Wschodząca Gwiazda
W tym tkwi problem, pare razy już miałem tak, że na niektórych stronach(w tej samej domenie) glicd był ok, a na niektórych urywało, bo na pewno w tym wypadku o to chodzi, musisz poszukać przyczyny problemu.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Wbiję się w temat bo faktycznie zaobserwowałam też u siebie ostatnio problemy na koncie. Non stop trzeba odświeżać nową wersję. W jednej chwili podczas tworzenia nowej grupy reklam mam zupełnie nowy widok interfejsu, a za chwile powraca stara wersja. Emotikon: Szczęśliwy

Ale abstrahując od tego sprawdź @Pawle jak radzi maciekef czy parametr gclid jest przekazywany na wszystkich podstronach serwisu i:

sprawdź na jakie adresy kierujesz kampanię produktową czy masz w reklamie dokładnie taki adres jaki finalnie jest na stronie. Ja często spotykam się z tym, że klienci:

zapominają na końcu adresu o znaku "/" a w trakcie przejścia z reklamy na stronę następuje przekierowanie i już w analytics pojawia się "not set".

czy domene przy okazji masz przekierowaną z www i bez www (też wiele razy spotykałam się z tym, że domena nie jest przekierowana, a reklamy kierują raz na jeden adres z www, a raz na drugi adres bez www.

i czy ogólnie nie masz jakiś przekierowań zrobionych na linkach

Najlepszy Współtwórca
Tez to obstawiam, ze GCLID jest redirectowany i go brakuje. Cudow nie ma. Pawel mozesz podzielic sie z nami URL sklepu?

Student ✭ ✭ ✭

Problem rozwiązany Emotikon: Szczęśliwy Okazało się, że widoki kategorii w sklepie mają podpięty zupełnie inny kod Analytics (tak to jest jak kod trzeba umieszczać w kilku miejscach...). Dlatego kampania kierowana na kategorie nie zbierała danych w Analyticsie.

Doszedłem sprawdzając glicd, zauważyłem wtedy, że są różne UA podpięte w tych widokach... 

Dziękuje Wam za pomoc i wskazówki.

Paweł Rabinek

Najlepszy Współtwórca
Nastepnym razem podaj URL. Pojdzie szybciej Emotikon: Mrugający