AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 198 forumowiczów jest online
Obecnie 198 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dwa pytania do listy remarketingowych

Nowicjusz ✭ ✭

Może głupie/banalne, ale chcę się upewnić:

1. Przy tworzeniu list remarketingowych w G. Analytics podawana jest estymacja z danych historycznych (przeważnie 7, 14 lub 30 dni wstecz) - rozumiem jednak, że te "historyczne" osoby/pliki cookies nie są włączane do listy po jej stworzeniu? (Google mówi "it is initially empty" czyli, startuje jako pusta - dobrze rozumiem?) 

2. Google na stronach pomocy podaje, że minimalna ilość userów na liście remarketingowej do wykorzystania w sieci partnerskiej to 100 zebranych przez ostatnie 30 dni.

Czy to jest zawsze te 30 dni czy ta liczba zależy od tego jak ja ustawie czas członkostwa? Przykład: mam na liście 1000 pozycji przy czasie dajmy na to 100dni członkostwa - czy ta lista zadziała jeśli przez ostatnie 30 dni NIE zapisało się na nią 100 nowych userów, tylko mniej?

Dzięki z góry za podpowiedzi.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: michal-zawadzak
września 2015

Dot.: Dwa pytania do listy remarketingowych

Najlepszy Współtwórca
Hej,

1. Listy zbieraja sie od momentu ich zalozenia. Estymacja w tyl ma tylko zagwarantowac, ze stworzyles np. dobry segment w celu lapania userow na nia.
2. Czas zycia Twojej listy remarketingowej ustalasz sam. Nie musi to byc 30 dni. Nawet lepiej jak lista bedzie krotsza i przede wszystkim dostosowana do decyzji konwersyjnej na Twojej stronie www.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: michal-zawadzak
września 2015

Najlepszy Współtwórca
Hej,

1. Listy zbieraja sie od momentu ich zalozenia. Estymacja w tyl ma tylko zagwarantowac, ze stworzyles np. dobry segment w celu lapania userow na nia.
2. Czas zycia Twojej listy remarketingowej ustalasz sam. Nie musi to byc 30 dni. Nawet lepiej jak lista bedzie krotsza i przede wszystkim dostosowana do decyzji konwersyjnej na Twojej stronie www.

Wschodząca Gwiazda
1. dobrze rozumiesz, na liste zaczną byc dodawane cookies z momentem utworzenia listy, wczesniejsi uzytkownicy nie beda wliczani
2. zadziała