Obecnie 192 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dostęp do konta

Nowicjusz ✭

Witam

Założyłem na swoim koncie email, google analytics do strony firmy w której pracowałem (prowadziłem tą stronę). Już w tej firmie nie pracuję, po 1,5 roku odezwali się że chcą dostęp do statystyk które tam są. Udostępniłem im 3 możliwości bez "zarządzania...".

Mimo to chcą pełny dostęp do tego konta. Czy muszę im to udostępnić? Czy mogę to usunąć? Bo nie jest mi to do niczego potrzebne i chce mieć kłopot z głowy.

Z góry dziękuję za pomoc

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz M
czerwca 2017

Dostęp do konta

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Możesz przydzielić pełny dostęp a następnie nowy użytkownik usunie Twój login z użytkowników i będziesz miał z głowyEmotikon: Szczęśliwy. Konto GA zniknie z Twojego konta Google.

Jeśli Tobie się to nie przyda a firmie tak to najlepsze rozwiązanie.

Jeśli jednak na tym koncie (koncie Google Analytics) masz więcej usług (inne strony) możesz wybraną usługę przenieść na inne konto Google Analytics.

Do niektórych czynności konfiguracyjnych potrzebny jest dostęp na poziomie kont więc lepszym rozwiązaniem będzie przenieść konto GA na ich konto Google lub przenieść usługę na ich nowe konto Google Analytics. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Tomasz M
czerwca 2017

Dostęp do konta

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Możesz przydzielić pełny dostęp a następnie nowy użytkownik usunie Twój login z użytkowników i będziesz miał z głowyEmotikon: Szczęśliwy. Konto GA zniknie z Twojego konta Google.

Jeśli Tobie się to nie przyda a firmie tak to najlepsze rozwiązanie.

Jeśli jednak na tym koncie (koncie Google Analytics) masz więcej usług (inne strony) możesz wybraną usługę przenieść na inne konto Google Analytics.

Do niektórych czynności konfiguracyjnych potrzebny jest dostęp na poziomie kont więc lepszym rozwiązaniem będzie przenieść konto GA na ich konto Google lub przenieść usługę na ich nowe konto Google Analytics. 

Dostęp do konta

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź
Ale jak im tego nie udostępnię, to mogą mnie pozwać do sądu ?

Dostęp do konta

Najlepszy Współtwórca

Jeśli będą chcieli uzyskać/odzyskać dane o swoim biznesie... które są w Twoim posiadaniu (a tak na prawdę zarządzaniu), bo właścicielem zgodnie z licencją jest Google, kto wie...

Myślę, że Ty więcej wiesz o swoim byłym pracodawcy.

Czasem to kwestia biznesowa a czasem ambicjonalna Emotikon: Szczęśliwy

Papier przyjmie wszystko, więc i sądzić można się o wszystko.

Dostęp do konta

Nowicjusz ✭

No tak dzięki Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam

Dostęp do konta

Wschodząca Gwiazda

Tomasz jako były pracownik wszystko co wykonywałeś w ramach pracy należy do firmy i po odejściu jesteś zmuszony prawem do przekazania tego chyba, że umowa miała dodatkowe zapisy to regulujące.

Dostęp do konta

Nowicjusz ✭

Dzień dobry! Mam podobny problem tyle, że z punktu widzenia firmy, google analytics został założony przez osobę, która już nie pracuje w firmie, nie byłoby to bardzo dużym problemem, gdyż mieliśmy dostęp do konta gdyby nie to, że google zablokował tej osobie konta, a my straciliśmy dostęp do danych i analyticsa.. Jak można spróbować odzyskać dostęp, by konto zostało przeniesione na inny adres mailowy? Nie chcemy tracić danych zebranych przez kilka lat.. Będę wdzięczna za pomoc!

Dot.: Dostęp do konta

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

masz dwie możliwości:

1) wypełnij poniższy formularz dot. zaistniałej sytuacji (opisując dokładnie problem w pkt. "Podsumowanie problemu") https://goo.gl/cGmL8P

2) skontaktuj się z infolinią, nr. 800-702-380  (wsparcie dostępne od poniedziałku do piątku: 8:00 - 17:00)

Zalecam pkt. 2, a po wszystkim daj znać czy udało się rozwiązać problem.