Obecnie 234 forumowiczów jest online
Obecnie 234 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Domena + 2 subdomeny. Jak poprawnie zaimplementować GA ?

Student ✭ ✭

Cześć,

W ramach domeny firmowej www.ab.pl stworzyłam 2 subdomeny, www.1.a.pl i www.2.a.pl.

Płatne działania reklamowe w Adwords jak i eMail prowadzę wyłącznie na tych 2 subdomenach.

Pytanie - jak mam podłączyć/skonfigurować Analitycs ?

Czy instalacja 3 różnych kodów na wszystkich stronach ma sens ? Dzięki temu wszystkie dane byłyby niezależne.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Profesjonalista ✭ ✭

Jeżeli zależy czy na rozdzieleniu tych danych i prowadzisz kampanie PPC i chcesz mieć z każdej dane niezależne to możesz użyć 3 różnych kodów.

Pozdrawiam serdecznie,
Rafał Dziurowicz

Najlepszy Współtwórca

To zależy o jaką niezależność Ci chodzi Emotikon: Szczęśliwy

Jeśli następuje przepływ użytkowników pomiędzy domeną i sub domenami warto znać całą drogę użytkownika począwszy od źródła pozyskania - czyli śledzenie jedną usługą GA (ten sam UA) ma sens, dodatkowo możesz stworzyć widoki danych ujmujące za pomocą filtrów ruch wyłącznie w danej domenie / sub domenie.

Jeśli to całkowicie odmienne przedsięwzięcia i nie i następuje lub nie interesuje Cię przepływ użytkowników pomiędzy nimi zastosuj odrębne usługi (odmienne UA).