Obecnie 246 forumowiczów jest online
Obecnie 246 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dokonanie zakupu po kolejnej wizycie

Student ✭ ✭ ✭

Witam, 

Chciałabym z Analytics wyciągnać takie dane:

-porównać współczynnik konwersji dla użytkowników, którzy weszli na stronę i przy pierwszej wizycie nie dokonali zakupu, a dopiero przy drugiej i kolejnej- to jest pierwszy czynnik, drugi to: jeden typ użytkowników, miał w sowjej ścieżce wejście z remarketingu, drugi typ nie miał w ścieżce wejścia z remarketingu - założenie jest takie że pierwsza wizyta nie może wynikać z reklamy, ponieważ jest to remarketing, czyli chcę zbadać ile osób dokonało zakupu po drugiej wizycie i dalej 
- wchodząc z reklamy remarketingowej i tych, którzy nie weszli z tych reklam. Czy można i jak- wyciągnać takie dane z Analyticsa? szukałam, ale niestety nie widzę. Najważniejsze, gdzie mogę zobaczyć dane mówiące o tym, że dany użytkownik wszedł i nic nie kupił, ale za jakiś czas znów wszedł na stronę i dokonał zakupu? Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Dokonanie zakupu po kolejnej wizycie

Wschodząca Gwiazda
Ja pewnie źle rozumuje, bo wg mnie to co chcesz zobaczyć znajdziesz w tym miejscu http://i.imgur.com/yyn2ncP.png odpowiednio ilość dni od pierwszej wizyty do momentu zakupu i ilość wizyt od pierwszej do momentu zakupu. Tak jak pisał Maciek, używasz segmentów(ale raczej definiowanych, a nie domyślnych) i powinnaś zobaczyć to co chciałaś.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Witaj Kamila,

Twoim rozwiązaniem jest użycie zaawansowanych segmentów z warunkami, o których piszesz. Poglądowy przykład poniżej:

segment-na-forum.png

W raportach możesz używać równocześcnie do 4 segmentow na raz.

Student ✭ ✭ ✭

Mogłabym prosić o wstawienie ponownie obrazu? niestety nie wyświetla mi się. Tak myślałam, że musze utworzyć segmenty lub raport, niestety nie wiem jak ustawić, aby uwzględnić te wszystkie dane.

Student ✭ ✭ ✭

Ustawiłam raport z takimi danymi: źródło/medium/ liczba dni od ostatnich odwiedzin/ unikalni użytkownicy/ konwersja- zakup. Jednak nadal nie są to te dane, które chciałabym uzyskać. Jak sprawdzić,  że dany użytkownik wszedł i nic nie kupił, ale za jakiś czas znów wszedł na stronę i dokonał zakupu?

(nie wiem czy widać zdjęcie, bo niestety u mnie obrazy się nie wyświetlają):

raport.jpg

Najlepszy Współtwórca
Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale tych wszystkich rzeczy na jednym raporcie mozesz nie zobaczyc.
Przykladowy raport w linku ponizej:
https://www.google.com/analytics/web/template?uid=SbvKXFlpRoWIwuAMEMl-SA

Z drugiej strony w raporcie sciezek wielokanalowych mozesz zadac odpowiedni segment konwersji i tez prawdopodobnie zobaczysz to co chcesz.

Student ✭ ✭ ✭

Dziękuję. Fajny jest ten raport. Niestety tak jak mówisz  w jednym raporcie nie uda mi się wyciągnąć tych danych. Nadal niestety nie wiem jak sprawdzić,  że dany użytkownik wszedł i nic nie kupił, ale za jakiś czas znów wszedł na stronę i dokonał zakupu? W raporcie ścieżki wielokanałowe nie ma takich informacji.

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Wschodząca Gwiazda
Ja pewnie źle rozumuje, bo wg mnie to co chcesz zobaczyć znajdziesz w tym miejscu http://i.imgur.com/yyn2ncP.png odpowiednio ilość dni od pierwszej wizyty do momentu zakupu i ilość wizyt od pierwszej do momentu zakupu. Tak jak pisał Maciek, używasz segmentów(ale raczej definiowanych, a nie domyślnych) i powinnaś zobaczyć to co chciałaś.

Student ✭ ✭ ✭

To jest chyba to o co mi chodziło. Wyznacznikiem będzie tutaj: Upływ czasu w dniach- mam jeszcze pytanie jak mam informację, w upływie czasu 0 dni to jak mam to interpretować, że ktoś kupił od razu, podczas wizyty tak?

Najlepszy Współtwórca
0 oznacza dzien w ktorym uzytkownik pojawil sie na stronie. Pamietaj, ze musisz stworzyc sobie niestandardowe rozbicie zrodel kanalo, zeby chociazby wyodrebnic z ruchu platnego ruch remarketingowy wedle Twoich kryteriow.

Student ✭ ✭ ✭
Dzięki, to zrobiłam. Ogólnie moim celem jest zbadanie:

współczynnika konwersji dla:

1)Dla użytkowników którzy dokonali konwersji nie wcześniej niż przy drugiej wizycie i nie mieli w ścieżce remarketingu
2) Dla użytkowników którzy dokonali konwersji nie wcześniej niż przy drugiej wizycie i mieli w ścieżce remaketing i remarketing pojawił się przed konwersją (czyli nie interesują nas ci klienci dla których remarketing pojawiło się po konwersji) a jeszcze dokładniej jeżeli się da ustlić to interesują nas ci u któych remarketing pojawił się nie wcześniej niż 3 dni przed konwersja)

w segmentach mogłam wybrać tylko, że w ścieżce jest remarketing, ale nie moge ustawic, zeby remarketing był dopiero po drugiej wizycie. Czy da sie jakos zbadać te dane dla tych grup?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

W Segmentach konwersji masz mozliwosc wybrania Upływ czasu w dniach

Student ✭ ✭ ✭
Dziękuję za pomoc.