Obecnie 174 forumowiczów jest online
Obecnie 174 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dlaczego GA nie śledzi mojego bloga?

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Hej,

nie mogę sobie poradzić z GA, wykonałam wszystko tak jak jest w instrukcji instalacji GA czyli wkleiłam kod (chociaż po zapisaniu tego kodu cały prawie świeci na czerwono) w ustawieniach podałam też Identyfikator.

No, ale niestety dalej jest: Nie wykryto kodu śledzenia Google Analytics na stronie głównej witryny.

Co mogę jeszcze zrobić?

skrypt.jpg

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Dot.: Dlaczego GA nie śledzi mojego bloga?

Najlepszy Współtwórca
Hej,

Kod wkleilas w zlym miejscu i cos naruszylo kodowanie bo np. zamiast ' u Ciebie wystepuje &#39
Jak to poprawisz bedzie cacy. Proponuje skopiowac jeszcze raz z Google Analytics kod i wkleic w zrodle strony. Tym razem w sekcji <HEAD> a nie <BODY>.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez: Piotr Kazana (Community Manager)
marca 2016

Najlepszy Współtwórca
Hej,

Kod wkleilas w zlym miejscu i cos naruszylo kodowanie bo np. zamiast ' u Ciebie wystepuje &#39
Jak to poprawisz bedzie cacy. Proponuje skopiowac jeszcze raz z Google Analytics kod i wkleic w zrodle strony. Tym razem w sekcji <HEAD> a nie <BODY>.

Nowicjusz ✭
Maćku wkleiłam kod w <head> ale niestety po zapisaniu wyskakuje &#39 masz może pomysł jak temu zaradzić?

Wschodząca Gwiazda
O jakich ustawieniach pisałaś na początku? Gdzie masz ten blog?
Może wystarczy w konfiguracji bloga wstawić tylko identyfikator śledzenia, czyli w Twoim przypadku UA-58168964-1, a samego kodu JavaScript nie musisz już nigdzie wklejać.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Mam bloga na bloggerze. Co do identyfikatora to wkleiłam go w ustawienia/inne kod GA. http://nefkacraft.blogspot.com/

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Nowicjusz ✭
No faktycznie nie miałam tego w kodzie :-) usunęłam tamten kod z GA i wkleiłam ten, który poleciłeś w tym poście ^^
Póki co jeszcze nie trybi GA, ale podejrzewam, że potrzebuje na to więcej czasu :-)

Nowicjusz ✭
Po jakim czasie można się spodziewać, że GA ruszy?

Najlepszy Współtwórca
Zajrzyj rano Emotikon: Szczęśliwy
Ewnetualnie mozesz sprobowac sprawdzic czy w raporcie Na zywo system zobaczy Twoja wizyte. Ostatnio dziala w kratke, ale moze sie udac.

Nowicjusz ✭
Już działa :3
Dziękuję serdecznie za pomoc! Pozdrawiam i miłego weekendu życzę!

Najlepszy Współtwórca
Wzajemnie Emotikon: Szczęśliwy