Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dlaczego GA nie rejestruje aktywności na kanale Youtube

P M
Nowicjusz ✭

Witam serdecznie,

Próbowałem ostatnio podłączyć sobie analitykę do kanału YT.

Wygenerowałem id śledzenia z GA, podałem adres kanału, wkleiłem id śledzenia w ustawieniach konta YT i nic....

Kanał ma średnio 180 - 200 odwiedzin dziennie a tu w statystykach pusto Emotikon: Smutny

GA wyrzuca komunikat: "Usługa Youtube nie rejestruje działań." Ponowne sprawdzenie niewiele daje. Podobnie jak ustawienie nowej usługi.

Spotkał się może ktoś z podobnym problemem?

Z góry dziękuję za pomoc Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

Paweł 

Odpowiedź eksperta 3verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: P M
września 2015

Dot.: Dlaczego GA nie rejestruje aktywności na kanale Youtube

Wschodząca Gwiazda
Nie nie, https zostaw. Ok prościej będzie jeśli prześlesz mi na maila raport z Analytics i screen z Analytics Youtube i wskażesz o jakie dane Ci dokładnie chodzi. Podaj mi np dane z ostatnich 7 dni skoro już miałeś zliczanie w Analytics aktywne.

U mnie sytuacja wyglądała tak, że założyłam w Google Analytics profil dla kanału, dodałam do kanału YT kod UA i po pół godzinie miałam już dane, które są poprawnie zbierane. Stąd nie do końca jestem wstanie wskazać Ci błąd. Może to Twoja interpretacja danych, a może błąd w ustawieniach Analytics?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
A jak długo ten problem się utrzymuje?

Najlepszy Współtwórca
Wstawiles caly kod UA-XXXXXX-Y czy tylko XXXXXX-Y?

P M
Nowicjusz ✭
Witam Emotikon: Szczęśliwy
No to może od góry idąc:

Paulina - zacząłem około miesiąca temu. Spokojnie odczekiwałem 2-3 dni i nic.
Kilka razy usuwałem całą usługę i zakładałem ją na nowo - efekt bez zmian,
Chociaż status z dziś - usługa pokazuje stan: "odbieranie danych", ale efekty w statystyce są mizerne - 54 sesje, 6 użytkowników, 71 odsłon... Średnio tygodniowo na kanaly YT mam 1400 wyświetleń.

Maciej - Wstawiłem cały kod UA-XXXXXX-Y

P M
Nowicjusz ✭
Witaj Paulina,

Teraz dopiero zauważyłem, że odpisałem tylko do Maćka - sorry wielkie za niedopatrzenie.

Wklejam odpowiedź poniżej:

Paulina - zacząłem około miesiąca temu. Spokojnie odczekiwałem 2-3 dni i nic.
Kilka razy usuwałem całą usługę i zakładałem ją na nowo - efekt bez zmian,
Chociaż status z dziś - usługa pokazuje stan: "odbieranie danych", ale efekty w statystyce są mizerne - 54 sesje, 6 użytkowników, 71 odsłon... Średnio tygodniowo na kanaly YT mam 1400 wyświetleń.

Wschodząca Gwiazda
Witaj,

skoro masz odbieranie danych to już jeden sukces jest. Jeśli chodzi o wyświetlenia to o "wyświetleniach" czego dokładnie piszesz? Filmów, Kanału? Jakie dane i gdzie porównujesz?

Statystyki nigdy nie będą 1:1. W samym Analytics odświeżanie danych trwa nawet do 24 - 48h, a na kanale YT odświeżane są raz dziennie.

Sprawdzałeś czego raport wyświetleń jak chodzi o sam kanał dotyczy? https://support.google.com/youtube/answer/1714329

P M
Nowicjusz ✭
Witaj Paulina!

Cieszę się z pierwszego sukcesu Emotikon: Mrugający

Wyświetlenia - miałem na myśli łączną ilość dla kanału.

Rozumiem, że statystyki nigdy nie zejdą się 1:1 ale różnice np. 160 do 0 to chyba już coś nie tak. To jest porównanie danych z GA z analityką YT z dnia 16.02. YT analityka pokazuje 160 wyświetleń (co się zbiega z ilością w raporcie "źródła wizyt") a GA 0 wizyt :\\

Analitykę YT nawet ogarniam Emotikon: Mrugający natomiast liczyłem, że uda się uzyskać pogłębioną analizę ruchu na kanale jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=aCOt45adGVc#t=55

Pozdrawiam

Paweł

Wschodząca Gwiazda
A jeszcze dopytam formalnie - tworząc konto czy profil witryny w Google Analytics jaki url masz ustawiony? http czy https ?

P M
Nowicjusz ✭
https

Mogę zmienić - ciekawe czy to GA przyjmie, ponieważ na YT url idzie przez szyfrowanie.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: P M
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Nie nie, https zostaw. Ok prościej będzie jeśli prześlesz mi na maila raport z Analytics i screen z Analytics Youtube i wskażesz o jakie dane Ci dokładnie chodzi. Podaj mi np dane z ostatnich 7 dni skoro już miałeś zliczanie w Analytics aktywne.

U mnie sytuacja wyglądała tak, że założyłam w Google Analytics profil dla kanału, dodałam do kanału YT kod UA i po pół godzinie miałam już dane, które są poprawnie zbierane. Stąd nie do końca jestem wstanie wskazać Ci błąd. Może to Twoja interpretacja danych, a może błąd w ustawieniach Analytics?

P M
Nowicjusz ✭
Dzięki Paulina?
Odezwę się jutro.

Nowicjusz ✭
Chciałem przyłączyć się do dyskusji. Podpiąłem konto na YT pod GA. Cały czas wyświetla się odbieranie danych. Po tygodniu w GA mam 1200 wejść a YT podaje ponad 120 tysięcy. TO już jest bardzo duża rozbieżność i nie wiem dlaczego.

Magister ✭
Może patrzysz na liczbę wyświetleń na YT a nie na liczbę przejść na stronę?

Wschodząca Gwiazda
Dane w GA nie pokazują odtworzeń filmów tylko wizyty na kanale.
Stąd tak ogromna różnica.
Jak wejdziesz do raportu w GA Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony to zobaczysz tylko adres kanału YT, a nie poszczególne filmy.
Łatwo można to też zweryfikować wchodząc do widoku na żywo. Gdy wyświetlasz jakiś konkretny film wówczas nic się nie pokazuje. Dopiero jak wejdziesz na stronę kanału to masz odnotowaną odsłonę.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭
Dziękuję za odpowiedź. Czyli fizycznie nie da się w miarę szybko weryfikować danych osób wchodzących w konkretny film na naszym kanale? Statystyki wbudowane w YT (też GA) mają 3-4 dniowe opóźnienie. Ciężko optymalizować kampanię przy takim opóźnieniu.