Obecnie 196 forumowiczów jest online
Obecnie 196 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Definicje List Odbiorców

Nowicjusz ✭

Zastanawiam się czy jeżeli zrobię taką listę odbiorców jak poniżej to:

• znajdą się na niej wszyscy oprócz tych którzy trafili na stronę przez kampanię GDN
  • znajdą się na niej wszyscy z adwords oprócz tych który trafili na stronę przez kampanię GDN

Przechwytywanie.PNG

Definicje List Odbiorców

Profesjonalista ✭

Cześć.

To zależy od tego jak masz nazwane kampanie kierujące na stronę. Jeśli wszystkie kampanie w AdWords w sieci reklamowej zaczynają się od GDN, to oni nie trafią na listę. Jeśli masz jakąkolwiek kampanię, która zaczyna się od GDN (nawet nie w AdWords), to oni też na nią nie trafią.

Możesz też mieć jakąś kampanię w sieci reklamowej, w AdWords, która nie zaczyna się od GDN i oni wtedy trafią na listę.

Dodatkowo też możesz mieć kampanię w AdWords, która nie rozpoczyna się od GDN, ale w jej nazwie jest zawarte GDN, to oni trafią na listę.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Definicje List Odbiorców

Nowicjusz ✭

Może pisząc pytanie użyłem skrótu myślowego wiec doprecyzuję:

Czy dokonując takich ustawień jak wskazałem na liście znajdą się wszyscy którzy byli na stronie (seo, wejścia bezpośrednie, odesłania, kampanie reklamowe itp) oprócz osób które trafiły na stronę przez kampanie których nazwa zaczyna się od GDN

Czy może takie ustawienie warunkuje że ruch musi pochodzić z jakiejś kampanii pod warunkiem że nazwa tej kampanii nie zaczyna się od GDN.

Dot.: Definicje List Odbiorców

Profesjonalista ✭

Dokładnie tak:

Czy dokonując takich ustawień jak wskazałem na liście znajdą się wszyscy którzy byli na stronie (seo, wejścia bezpośrednie, odesłania, kampanie reklamowe itp) oprócz osób które trafiły na stronę przez kampanie których nazwa zaczyna się od GDN

Tylko pamiętaj o żywotności takiej listy. Jak masz np ustawioną żywotność 7 dni, to osoby, które 8 dni temu weszły poprzez kampanię GDN, mogą na nią trafić wchodząc na stronę poprzez inną kampanię.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X