Obecnie 133 forumowiczów jest online
Obecnie 133 forumowiczów jest online
Tutaj możesz rozmawiać na następujące tematy: zarządzanie kontem Analytics, przywracanie konta, ustawianie hierarchii kont, rozbieżności danych między AdWords a Analytics, łączenie AdWords z Analytics, importowanie celów e-commerce do AdWords, ustawienia remarketingu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Dane w analytics z dwóch kampanii dla jednej witryny

777
Student ✭

Witam

Mam następujący problem. W zasadzie dwa;

- W analytics w słowach kluczowych adwords mam słowa z dwóch kampanii przy czym jeśli słowa pochodzą z obcej kampanii to współczynnik odrzuceń jest zawsze 0%.

- Dodałem konwersje ( kliknięcie w link ) w analytics czy powinienem również ustawić konwersje w adwords?

Pozdrawiam

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: 777
października 2015

Dot.: Dane w analytics z dwóch kampanii dla jednej witryny

Wschodząca Gwiazda
Cześć 777. Co oznacz z obcej kampanii ? Robionej przez kogoś innego niż ty ? Po drugie, dobrą praktyką jest eksportowanie konwersji z GA do AdWords, aby lepiej kontrolować i optymalizować kampanię. Adaśko

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: 777
października 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć 777. Co oznacz z obcej kampanii ? Robionej przez kogoś innego niż ty ? Po drugie, dobrą praktyką jest eksportowanie konwersji z GA do AdWords, aby lepiej kontrolować i optymalizować kampanię. Adaśko

777
Student ✭
Mam dwie witryny w analytics oraz dwie kampanie w adwords dla tych witryn. W Analytics połączyłem widok adwords, a w adwords wybrałem dwa widoki czyli moje obie witryny.
Niestety witryna numer 2 w analytics nie pobiera danych z adwords, wszystkie dane jak słowa kluczowe z obu kampanii są w analytics w witrynie numer 1 ( kody śledzenia różne ). W koncie adwords wybrałem dodatkowe kolumny dla analytics, w polach sesje, współczynnik odrzuceń - wszędzie 0 dla obu kampanii. Coś źle połączyłem, tylko co..

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli masz dwie domeny, to tworzysz 2 usługi dla każdej domeny (nie widoki - one powstaną automatycznie). Osadzasz na jednej domenie 1 kod GA, a na drugie 2 kod GA. Łączysz 1 konto GA z AdWords i 2 konto z GA z AdWords . Dobrą praktyką jest jedno konto adwords na 1 domenę i wtedy nie ma problemu z przepływami danych. Pomyśl o MCK. Następnie jeżeli zaciągasz dane z jendego konta adwords do 2 usług GA, musisz ustawić filtr w widokach na każdym koncie GA ( tak jak poniżej ustawiając oczywiście odpowiedni do twoich domen). Adaśko

Zrzut ekranu 2015-10-07 o 06.08.01.png

Wschodząca Gwiazda
777 napisał, że ma różne kody śledzące (zakładam, że różne identyfikatory usług) więc muszą to już być dwie różne usługi, czyli filtrów nie potrzeba.

Poza tym przy konfigurowania połączenia z GA na koncie AdWords mamy możliwość wybrać tylko jeden widok danych dla każdej usługi, jest tam taki komunikat:
"Wybierz maksymalnie 1 widok z każdej ze swoich usług internetowych Google Analytics."

Czyli zakładam, że są dwie różne usługi GA i jedno konto AdWords na którym są dwie kampanie dla dwóch różnych domen.

Prawdopodobnie masz coś nie tak z połączeniem kont, gdyż przy prawidłowym połączeniu kont będziesz mieć wszystkie słowa z obu kampanii w obydwu usługach Analytics Emotikon: Szczęśliwy
Przy czym przy "obcych" słowach nie będzie danych analyticsowych, tylko dane z AdWords.
Niestety z tym nic nie zrobisz dopóki nie rozdzielisz kont AdWords.

A tak ogólnie to najlepiej mieć nie tylko oddzielne konta AdWords dla każdej domeny, ale też oddzielne konta Analytics dla każdej domeny. Wówczas jest 100% pewności, że nie będzie takich dziwnych kwiatków.
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Tomek po części masz rację, ale ty opisujesz przesyłanie danych z GA do AdWordsa, a ty mamy odwrotną sprawę. Mój filtr powinien zadziałać, ale support podaje aby wybrać pole filtru "Docelowy adres URL kampanii" . Ps. na pewno rozdzielenie kampanii na dwa konta by rozwiązało problem. Adaśko

więcej
https://support.google.com/analytics/answer/1034318?hl=pl

Wschodząca Gwiazda
Pisałem właśnie dokładnie o tym, bo na jednym z kont mam dokładnie taką samą sytuację - kilka domen reklamowanych na jednym koncie AdWords i to podłączone do różnych usług (w zasadzie to nawet do różnych kont) GA.
Próbowałem już różnych rozwiązań i jestem pewien, że filtr który podałeś nie zadziała, bo taki filtr mam założony od dłuższego czasu na wszystkich widokach ze względu na SPAM.
Ale to drugie rozwiązanie z filtrem, do którego link podesłałeś może faktycznie załatwić sprawę.
Tomasz Ciepłucha